Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Večery S nabídnou beatfolk s Andělem, buskera i legendu

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Legenda vedle objevu Dětské Porty, kapela oceněná Andělem i pouliční muzikant. Široký záběr bude mít podzimní část hudební série Večery S v českobudějovickém Divadle U Kapličky. Přinese čtyři koncerty, první 21. září a jako host zahraje i Ivo Jahelka. Cílem je dát prostor začínajícím jihočeským kapelám a písničkářům, kteří hrají folk, country a spřízněné žánry.

 

Jedním z hlavních záměrů Večerů S je zvát nové talenty a vytvořit tak prostor pro jejich koncerty v Českých Budějovicích, který zde dlouhodobě chybí. Těší nás divácká účast i atmosféra jednotlivých koncertů. Radost máme i z toho, že účinkující sami projevují zájem si na Večerech S zahrát. Nadále se budeme snažit, aby večery byly co nejpestřejší.

Podzimní část série Večery S začne 21. září. Přinese čtyři koncerty s jedenácti účinkujícími v českobudějovickém Divadle U Kapličky na Husově třídě. Žánrově tentokrát lehce převládá folk, ale na velmi pestré paletě. Zahraje beatfolková skupina Epydemye, která získala Cenu Anděl za CD Kotlina o československých hrdinech 20. století.

Představí se i folkpopová Cihelna a spol., držitelé Autorské Porty nebo kometa soutěže Dětská Porta, formace Andromeda. Z písničkářů dorazí mladý Martin Kajaba, jehož hlas některé fanynky popisují jako magický; zahraje si i výrazný pouliční hudebník Paaya Pokorný nebo uhrančivá dáma Pensée.

„Večery S vnímám jako seznamku. Posluchači se seznamují s novou kapelou. Možná se z prvního rande stane dlouhodobý vztah. Kapela se seznamuje s plnohodnotným koncertem. Pro muzikanty by to mohl být velký impuls do hudební práce, protože kdo zažije potlesk a souznění s publikem, ten už nechce jinak. Alespoň my jsme to tak měli, když nám před lety koncertní zážitek umožnila jihočeská Porta. Tenhle večer je obohacující pro obě strany a my jsme rádi, že můžeme přispět svou účastí. O jižních Čechách se v hudebních kruzích mluví jako o líhni dobrých kapel. Večery S tuhle pověst stále udržují naživu," říká kontrabasistka a zpěvačka Epydemye Lucie Vlasáková.

Patronem loňského prvního ročníku byla jihočeská folková legenda Pavel Žalman Lohonka. Patronát nad letošním pokračováním převzal Víťa Troníček, kapelník pardubické skupiny Marien, spoluzakladatel hnutí Folk žije!, dramaturg prestižního festivalu Folková Chvojení a externí hudební redaktor Českého rozhlasu. Známá i jeho první kapela, která se jmenovala Poupata a jejíž hit Nechce se mi domů se dodnes hraje.

Kromě toho, že Víťa Troníček pozval dva interprety (Eliška&Votvíráci, Mirek Baldrych) do pardubického klubu Doli, připravil pro Český rozhlas i pořad Folková pohlazení věnovaný Večerům S.

Podzimní část série Večery S:
21. září / Martin Kajaba, Cihelna a spol., Ivo Jahelka
12. října / Andromeda, Pensée, Epydemye
16. listopadu / Trio de Compostela, Paaya Pokorný
14. prosince / Marien + vánoční překvapení

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace