Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Místní kolo soutěže

    středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

  • Stopem se psem v Asii

    středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

    Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Velká cena města Veselí nad Lužnicí nabídne skvělý cyklokrosový zážitek

O Velké ceně města Veselí nad Lužnicí promluvili na tiskové konferenci hlavní organizátor závodu Radek Bechyňský (vpravo), ředitel závodu Josef Bechyňský (vlevo) a starosta města Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora (uprostřed). , Autor: Josef Janda

O Velké ceně města Veselí nad Lužnicí promluvili na tiskové konferenci hlavní organizátor závodu Radek Bechyňský (vpravo), ředitel závodu Josef Bechyňský (vlevo) a starosta města Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora (uprostřed).     Autor: Josef Janda

AKTUALIZOVÁNO - 1.11.2016 18:16

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Svátek cyklokrosu ve Veselí nad Lužnicí se nezadržitelně blíží. Již v neděli 13. listopadu proběhne 4. ročník závodu Velká cena města Veselí nad Lužnicí, který se již počtvrté pojede v dopravně bezpečném areálu TJ Lokomotiva za zimním stadionem. Diváci budou sledovat zápolení na okruhu dlouhém 2,5 kilometru a vše podstatné z trati si budou moci vychutnat také na velkoplošné obrazovce. Generálním mediálním partnerem závodu je Týdeník Táborsko.

 

Organizátoři odhadují v elitním závodu účast 70 závodníků, dohromady by se tak mohlo na startu představit včetně mládežníků na 220 jezdců. V úterý 1. listopadu proto organizátoři závodu uspořádali tiskovou konferenci, na které přiblížili, na co se mohou příznivci cyklokrosu těšit. Setkání s novináři se za pořadatele zúčastnili Radek Bechyňský a Josef Bechyňský, město Veselí nad Lužnicí zastupoval starosta Ladislav Sýkora.

Představí se česká špička

Milovníci cyklistiky uvidí na startu českou špičku v čele s mistrem republiky Radomírem Šimůnkem mladším. Chybět nebude ani další úspěšný jezdec Jakub Skála ze sousední Soběslavi. „Účast přislíbili v podstatě všichni členové ČEZ Cyklo Teamu Tábor, který je špičkou českého cyklokrosu,“ poznamenal hlavní organizátor akce Radek Bechyňský. O účasti jednali pořadatelé také s některými zahraničními jezdci, kteří byli ze závodů na jihu Čech již v minulosti nadšení. „Mluvili jsme s nějakými Rakušany a Němci, kteří ale většinou chtějí zaplatit startovné, což si tady nemůžeme dovolit,“ zmínil Josef Bechyňský a dodal, že čeští elitní jezdci Šimůnek se Skálou pojedou zadarmo. Právě proti nim si mohou všichni zazávodit, což je jistě velkým lákadlem. „U nás nebude možné závodníka z trati odvolat, tudíž všichni pojedou závod v trvání 50 minut. Amatérští jezdci si tak s profesionály užijí své,“ láká za organizátory Josef Bechyňský.

Podpora mládeže

Pořadatelé se zaměřili také na podporu mládeže základních škol 6. – 9. tříd a vypsali pro ně zvláštní školní kategorii s velice hodnotnými cenami. Právě po nich odstartují všechny ostatní kategorie až po muže a ženy. Na své si přijdou i hobby jezdci, kteří mohou startovat na jakémkoliv kole. Vyzkouší si tak atmosféru velkého závodu se zmíněnými profesionály.

Velkou příležitost dávají pořadatelé právě mládežnickým kategoriím, na které lákají jezdce nejen z okolí, ale třeba také z Prahy. „Máme přislíbenou účast jezdců z Tábora a z Jistebnice,“ zmínil Josef Bechyňský. Velkou výzvou je Velká cena pro učitele a žáky, kteří by rádi s cyklokrosem začali. „Byl bych moc rád, kdyby se zejména ředitelé škol a učitelé tělesné výchovy přišli se svými žáky podívat, jakým krásným sportem cyklokros je. Mohli by tak u svých žáků vzbudit nadšení. Navíc většina jezdců na silnici začínala s cyklokrosem, podívejme se třeba, kam to dotáhl Slovák Peter Sagan,“ upozornil Josef Bechyňský. Právě ze Slovenska čekají organizátoři velký zájem. Dorazit by měli jezdci v kategoriích žáků, kadetů, juniorů i žen. Do budoucna plánují organizátoři veselských závodů jejich zařazení právě v kategorii B do Českého poháru. „Závod mládežníků na takové úrovni je pro nás do budoucna finančně schůdný,“ dodal Bechyňský.

Veselské závody se zkvalitňují

Velká cena města Veselí nad Lužnicí se dostává každým rokem na vyšší a vyšší úroveň. „Víme, že takové závody jsou finančně náročné, město Veselí je ale rádo, že se tu takové závody jezdí,“ zmínil starosta Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora a dodal, že závody bude podporovat i do příštích let.

Velká cena v televizi a v Týdeníku Táborsko

Pozornost závodu neunikne zřejmě ani televizním kamerám. „Jednáme s Českou televizí a byli bychom rádi, kdyby se Velká cena objevila rovněž v jejím programu. Reportáž by měla běžet ve Sportu v regionech a přejeme si, aby se objevil šot v Brankách, bodech, vteřinách v hlavním večerním zpravodajském vysílání. O závodech přijede točit i Jihočeská televize,“ dodal Josef Bechyňský. Velké pozornosti se Velká cena těší také v tisku, jelikož jejím generálním mediálním partnerem je Týdeník Táborsko, jehož magazínová příloha zasáhne čtenáře i za hranicemi táborského regionu v ostatních Jihočeských týdenících.

Velká propagace závodu se líbí také veselskému starostovi Ladislavu Sýkorovi. „Televizní kamery a zástupce tisku vítáme. Jsme rádi, že se diváci dozvědí o našem cyklokrosu i za hranicemi veselského regionu. Sice ve Veselí nemáme žádné kopce, na náročnosti trati se ale pracuje,“ dodal starosta, který měl na mysli nejen budoucí změny na trati, ke kterým by mělo dojít podél potoka, ale i současné překážky. Mezi nimi dominují umělé překážky z písku a překážka sestavená z pěti schodů.

Odměny pro jezdce

Závodníci se mohou těšit také na finanční odměny. „Pokud v závodu kategorie elite nastoupí alespoň osm závodníků, tak vítěz získá osm tisíc korun, pokud jich bude méně, získá polovinu částky. Drobné finanční odměny jsou připraveny už od kategorie starších žáků, což není tak obvyklé. První tři závodníci v kategorii základních škol získají věcné ceny,“ dodal Josef Bechyňský.

Kdy Velká cena odstartuje?

Závodit se bude na dopravním hřišti za zimním stadionem v areálu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí v neděli 13. listopadu od 10 hodin, kdy se na trať vydají jezdci ze základních škol. Hlavní závod odstartuje ve 14 hodin. Na závody bude dohlížet zkušený mezinárodní rozhodčí Dohnal, kterého doplní rozhodčí Bambulová a Skálová. Celým cyklokrosovým dnem budou provázet zkušení moderátoři Milan Džuba a Robert Skála. Závody jsou součástí seriálu jihočeské amatérské cyklokrosové série TBC, která je určena pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Celý seriál odstartoval 24. září v Bernarticích, pokračoval v Táboře a dalšími třemi díly. Aktuálně proběhne v sobotu 5. listopadu v Českých Budějovicích.

Více informací o Velké ceně města Veselí nad Lužnicí naleznete na webových stránkách ZDE

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace