Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Z Čížové na kole za šunkovou vidinou

AKTUALIZOVÁNO - 19.7.2013 19:48

ČÍŽOVÁ - Už po sedmé se v sobotu 20. července vydají cyklističtí nadšenci všech věkových a výkonnostních kategorií na jízdu za šunkovou vidinou. Není to překlep. Jede se skutečně za šunkovou vidinou. V cíli se krájí z šunky dodané z místního řeznictví pana Součka. A z vlastní zkušenosti můžu říct, že je vynikající a na tuhle akci se opravdu vyplatí se vydat.

Celá akce začíná v sobotu na fotbalovém hřišti v Čížové, kde od devíti hodin začíná prezentace účastníků. Tady každý z přihlášených obdrží mapku a podrobný itinerář.

Zvolit si můžete podle své výkonnosti buď trasu dlouhou 60 nebo 30 kilometrů. Obě jsou vedeny po účelových a místních komunikacích se zpevněným povrchem, vhodným pro všechny druhy kol.

V deset hodiny je hromadný start na obě trasy a cíl je opět společný v Borečnici, kde bude v místním hostinci pro účastníky od 13 hodin připraveno občerstvení. A samozřejmě také ochutnávka tolik opěvovaného výrobku místního řezníka Josefa Součka, podle jehož vyhlášené šunky celá cykloakce dostala své jméno.  

Příjezd vaků od Č. Budějovic, Písku a Ražic je v 8.58, od Příbrami v 8.57. Parkování osobních automobilů a autobusů je možné u nádraží ČD v Čížové.

Itinerář a trasu si už teď můžete prohlédnou na webových stránkách obce Čížová.

Tak neváhejte a přijeďte v sobotu do Čížové vyvětrat kola. Šunka je vynikající, dostane se na každého a nálada je při téhle akci opravdu pohodová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace