Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Za loňský rok budějovičtí strážníci nasbírali ve městě 896 stříkaček

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Důležitou činností strážníků je sběr nebezpečného infekčního materiálu. Nejčastěji se jedná o použité injekční stříkačky nebo samotné jehly, odhozené uživateli návykových látek. V případě zranění o takovou jehlu hrozí riziko nakažení některou z infekčních nemocí, jako je například žloutenka nebo virus HIV. Nejohroženější skupinou, která je vystavena riziku poranění o odhozené injekční stříkačky, jsou děti.


Strážníci Městské policie České Budějovice proto v rámci prevence pořádají na dané téma přednášky již pro nejmenší děti z mateřských škol.

Jak dnes informovala mluvčí budějovické městské policie Věra Školková, největší výskyt infekčního materiálu je zaznamenáván v okolí Palackého náměstí, v okolí vlakového nádraží, v centru města - zejména v parku Na Sadech a na Sokolském ostrově, dále na sídlištích Máj a Vltava.
Ve většině případů se jedná o jednotlivé injekční stříkačky, maximálně o několika kusů. V loňském roce však byl kuriozitou nález 192 použitých injekčních stříkaček pohromadě v odhozeném batohu v ulici A. Barcala na sídlišti Máj. V roce 2016 sebrali strážníci v Českých Budějovicích celkem 896 použitých injekčních stříkaček.
Lidé by nikdy neměli tyto předměty sbírat holýma rukama, měli by zavolat městskou policii prostřednictvím linky 156.

Loni 10. října se v jeden den sbíraly stříkačky současně v řadě měst v rámci akce Jehla. Tehdy v Českých Budějovicích našli strážníci osm použitých jehel, v Praze se našlo 247 injekčních jehel a stříkaček, v Brně 168, v Ostravě 52 nebo v Plzni 50. V Trutnově pak 24 a v Pardubicích 12.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace