Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Unicorn Group

    pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

    Koncert.

  • Novoroční koncert

    pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Záhadný fantom řeže zábradlí u cyklostezky

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Magistrát podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který opakovaně odřezal zábradlí u cyklostezky nad autosalonem Hyundai. Na tiskové konferenci po radě města o tom informovala radní Eva Hajerová.

„Nechali jsme na zábradlí přivařit nové trubky, protože díra nad svahem není pro cyklisty bezpečná. Během dvou hodin byly pryč. V úterý už zas byly uříznuté,“ poznamenala Hajerová ve čtvrtek. Podle jejích slov se uříznutím trubek zpřístupňuje chodník směrem k autosalonu. Radní tak naznačila, komu by zábradlí mohlo překážet. Chodník je navíc podle magistrátu černou stavbou.

Majitel autosalonu Anton Fischer ovšem tvrdí, že zábradlí prý chodí instalovat a poté zase uřezávat zaměstnanci města. „Jsou to dvě různé party lidí z města. Nechápu, proč to tam jeden den dají a pak to zas řežou pryč. Dnes tam dávají nějaký panel,“ sdělil Fischer v pátek odpoledne. „Na mém pozemku ten chodník není,“ řekl serveru Jižní Čechy Teď. Dodal, že je pro, aby chodník zůstal přístupný a nikoliv uzavřený zábradlím. „Totéž slyším tady od lidí, kteří tu procházejí. Je to ale ve svahu a stalo se tu už několik úrazů. Proto jsem nabízel, že chodník na své náklady opatřím zábradlím, ale nedostal jsem k tomu souhlas,“ vyjádřil se majitel autosalonu.

Podle katastrální mapy se chodník směrem od cyklostezky k autosalonu nachází částečně na pozemku, který patří společnosti Hyundai – Fischer CZ a částečně na pozemku města. Město chodník nestavělo, proto ho na svém pozemku nazývá černou stavbou. Zábradlí, o které v trestním oznámení jde, je podél cyklostezky a ta vede po městském pozemku.

Policie tak dostala k rozlousknutí pěkný oříšek.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace