Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výživa ve středověku a jeden z nejstarších nápojů

    Čtvrtek 23.1 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Ing. Michaelou Hofmanovou. Host: Marcel Hofman, odborník v oboru.

  • Tomasz Jachimek - Kolega Mela Gibsona

    Čtvrtek 23.1 19:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Zajeďte si v sobotu na první Novopecké slavnosti

Obec Nová Pec, malebná vesnička, která nedávno získala titul Plavecká obec u příležitosti mezinárodního setkání plavců a vorařů zve všechny, kdo mají rádi dobrou zábavu, na první Novopecké slavnosti.

Při rozhodování o termínu prvních slavností padla volba na sobotu 3. srpna. A místní si program nachystali opravdu zajímavý. Probíhat bude na fotbalovém hřišti v centru obce a začne ve 14 hodin úvodním slovem starosty obce Jakuba Koželuha. No a pak už to vypukne naplno. Zazpívá pěvecký sbor Jitřenka, k tanci a poslechu zahraje lidová kapela Dudlajda z Českých Budějovic. Své uměni předvedou Jumpers friends. Vůně dřeva zase doprovodí Timbersports show Martina Komárka. A z vlastní zkušenosti můžu říci, že je opravdu se na co koukat. Pak se bude opět tančit a zpívat. K tanci a poslechu zahráje kapela Soda Kofola  z Českého Krumlova, kterou v dalším programu na pódiu vystřídá kaplický Hastroš.

Na své si určitě přijdou i děti. Pro ty je připraven program na celé odpoledne. Mohou se těšit na interaktivní disciplíny, které pro ně připravují zástupci Národního Parku Šumava. Velkým lákadlem bude určitě střelba ze vzduchovky, vodní zorbing, ale také jistě fotografie s medvídkem Yippy od společnosti Rauch. Za splněné úkoly děti dostanou drobnou sladkou odměnu.

Soutěže čekají ovšem i na dospělé. Po celé odpoledne se bude šplhat na kůl na čas, jezdit na šlapadlech, která přicestují z nedaleké Černé v Pošumaví a konečně soutěž s výmluvným názvem názvem Jedlík. Do té se budou moci uchazeči registrovat celé odpoledne a hlavní klání proběhne ve osm večer na hlavním pódiu. A cena pro vítěze také není k zahození. Výborná moldavská vína. Znalci už se určitě těší.

Připraven je také jarmark tradičních řemesel, výrobků, ale také jídla. Těšit se můžete na sýrové dobroty, slaďoučké palačinky a to vše zapít dobrým vínem, pivem, či zdravou kávou. A protože k létu neodmyslitelně patří koktejly, i na prvních Novopeckých slavnostech bude  koktejl bar, kde barmani připraví nápoje pro velké i malé. Kdo bude mít neposedné nohy, bude si moci zapůjčit koloběžku a projet se na nedaleké cyklostezce. Večer bude věnován kapelám Kyanid, Koblížc!, kteří jsou Objevem roku ankety Český slavík Mattoni pro rok 2012. Navíc vystoupí Death Ward a vyvrcholím bude vystoupení kapely Lety mimo.

Tak neváhete a přijeďte. Počasí bude určitě krásné a zábava taky. Těšíme se na Vás na prvních Novopeckých slavnostech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace