Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Základní škola Oskara Nedbala v Budějovicích se pochlubí novou tělocvičnou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Práce na přístavbě tělocvičny Základní školy Oskara Nedbala začaly v říjnu 2016 a v těchto dnech finišují tak, aby se mohla stavba za 39 milionů korun slavnostně otevřít v pondělí 13. listopadu v 14.00 hodin. „Tělocvična bude prioritně využívána pro potřeby výuky žáků, ale může sloužit i jako společenský nebo taneční sál a bude pronajímána i jiným subjektům, třeba sportovním klubům a spolkům. Škola spolupracuje s volejbalisty Jihostroje, s fotbalisty SK Čtyři Dvory či s moderní gymnastikou,“ říká náměstek primátora Petr Podhola.

Tělocvična o vnitřních rozměrech 32,21x27,6m se světlou výškou 9,0m a výškou hřebene střechy 12,22m nabízí široké využití pro různé druhy sportů, například volejbal, minivolejbal, basketbal i tenis. ,,Pro rozdělení hrací plochy bude na stropní konstrukci instalována předělovací síť. Jako hlediště budou sloužit dvě teleskopické tribuny se sezením na lavicích celkově pro 196 diváků. Vstupem z ulice Evžena Rošického se ocitneme ve foyeru shora prosvětleném dvěma podélnými stropními světlíky, kde je možné posedět a zároveň slouží jako vstup do šaten s vlastním hygienickým zázemím a též jako přístup k toaletám. Z foyeru se dále vstupuje do posilovny, technických místností, skladu, tělocvičny a do prostoru stávající ZŠ,“ popisuje náměstek primátora Petr Holický.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace