Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XXVIII. Reprezentační ples města

  sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

 • Maškarní bál pro děti

  sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

  Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Zaklíněný kamion v Třeboni se podařilo vysvobodit až po pěti hodinách, situace se může opakovat

 Autor: Auto Petr Šimánek

    Autor: Auto Petr Šimánek

TŘEBOŇ - Atrakci, která se v lázeňském městě jen tak nevidí, včera zažili obyvatelé i návštěvníci v Třeboni. Pod Hradeckou bránou totiž uvízl kamion. Na téměř pět hodin zablokoval dolní výjezd i vjezd na Masarykovo náměstí. Nakonec musela zasáhnout až vyprošťovací těžká technika. Do centra města přitom mířil ještě další kamion, který hledal objížďku. Naštěstí ho stihli odklonit strážníci.

 

Kamion společnosti ze Zábřehu se vydal do Třeboně kolem dvanácté hodiny. Nepozorný šofér nerespektoval dopravní značky, projel na vjezdu do centra města Budějovickou bránou, kterou poškodil a při průjezdu Hradeckou bránou pod Masarykovým náměstím se zasekl. S vozidlem nemohl vycouvat ani vyjet vpřed. Přivolaní policisté okamžitě spustili záchrannou akci, aby zaklíněný kamion dostali co nejdříve ven. "Na místě vypustili pneumatiky na návěsu, ale kamion byl tak uvízlý, že to nešlo," popsal akci zástupce velitele třeboňských strážníků Stanislav Sklenář. Na pomoc proto musel přijet vůz vyprošťovací služby, který nakonec uvízlý kamion dostal ven. "Odpřáhli jsme tahač, s tím jsme vyjeli. Pak jsme připojili vyprošťovací vůz na návěs. Museli jsme složit konstrukci návěsu, vypustit všechna kola a potom s ním pomalu vyjet ven. Byla to akce na více než tři hodiny. Návěs měl čtyři metry a průjezd byl vysoký jen tři a půl metru, takže jako ježek v kleci," vtipkuje Ondřej Šimánek, syn provozovatele odtahové služby. Lidé po celou dobu vyprošťování kamionu sledovali a po úspěšné akci tleskali.

Nechybělo ale málo a situace se mohla v krátké době opakovat. Během uzavírky a vyprošťování totiž mířil do centra další kamion. "Když se odkláněla doprava z centra, tak přijel další kamion, který chtěl odbočit také do Budějovické brány, kterou zaklíněný kamion s obtížemi projel. Strážníci ho tam nepustili. Šofér jim řekl, že kvůli objížďce u Stráže nad Nežárkou ho navedla navigace tímto směrem," dodal strážník Stanislav Sklenář. Podle něj je tato situace v Třeboni zcela ojedinělá a sám něco podobného nepamatuje.

Řidič zaklíněného kamionu z Olomoucka nakonec policistům vysvětlil, že také hledal objížďku kvůli frézování silnice ve Stráži. Podle navigace ale nejel, sám prý intuitivně hledal jinou cestu na Nové Hrady, kam mířil pro náklad. U vjezdu do centra města jsou přitom značky zákazu vjezdu všech vozidel nad 3,5 tuny. Navíc je stanovená i jejich maximální výška. Za nerespektování dopravního značení hrozí šoférovi kamionu maximálně dvoutisícová pokuta.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pepe 

  Reagovat

   

  Řidiči kamiónů by měly mít tvrdší tresty

  Vloženo 16.6.2019 00:47:18

 • Třeboňák 

  Reagovat

   

  Měl by zaplatit nejen pokutu, ale také poškození středověké brány.
  Jako dítě mám v očích kamión v Budějovické bráně, kolem pol. 70. let, a tehdejší srocení kolem toho, proto se také poč. 80 let vybudoval obchvat města.
  Kdo by čekal, že po desítkách let se o něčem takovém opět dočtu

  Vloženo 15.6.2019 15:07:50

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kdysi se mohla opravovat silnice, až když byla označena objížďka. To ovšem je zdlouhavá administrativa, takže se opravuje za provozu, běžně zákaz vjezdu bez možnosti odbočení nebo otočení - a řidiči, poraď si, jak umíš!

  Vloženo 14.6.2019 12:35:40

  • Petr 

   Reagovat

    

   Objížďka je značena velmi dobře, to že si onen nešťastník zkoušel najít kratší objizdnou trasu a myslel, či spíše nemyslel je jeho problém.

   Vloženo 14.6.2019 18:28:06

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace