Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Bývalý senátor za Strakonice Josef Kalbáč obdržel státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana

Josef Kalbáč (vlevo) , Autor: JčTeď

Josef Kalbáč (vlevo)     Autor: JčTeď

PRAHA/STRAKONICE – Významné pocty se dostalo Josefu Kalbáčovi z Třebohostic na Strakonicku, bývalému senátorovi za KDU-ČSL za obvod Strakonice (období 2003 – 2008). V pondělí 28. října, v den státního svátku vzniku samostatného československého státu, obdržel od prezidenta republiky Miloše Zemana státní vyznamenání. Konkrétně Medaili Za zásluhy I. stupně.

 

Co pro vás znamená vyznamenání, které jste obdržel?
Vážím si ho, přišlo v podzimu mého života. Je jakýmsi vnitřním uspokojením z toho, co se povedlo v regionu udělat. Veškerá práce je zásluhou desítek lidí, které znám a s kterými jsem spolupracoval, vyznamenání je oceněním i jejich práce. Bez těchto lidí bych nebyl nic, jsem jen součástí skupiny obětavých občanů, díky jejichž společnému úsilí se podařilo vytvořit hodnoty, které dodnes slouží všem. Zmínil bych již zesnulého Jiřího Vačkáře, s jehož podporou jsem k tomuto vyznamenání dospěl.

Bylo pro vás udělení vyznamenání překvapením?
Samozřejmě to bylo překvapení, ale příjemné, když se vám po 30 letech v politické a společenské činnosti dostane takového ocenění. V podzimu života jsem začal vydávat písně, které jsem celý život sbíral. Letos se bude tisknout již 13. díl, oba prezidenti (Miloš Zeman a Václav Klaus) tyto zpěvníky mají. Miloš Zeman se mě v pondělí ptal, kdy vyjde 13. díl. Pozval jsem ho, pokud by měl zájem, že ho příští rok v únoru nebo v březnu budeme křtít. Usmál se s tím, že se může stát, že dorazí. Pan prezident moje aktivity zná už z minulosti, známe se z působení v politice.

Kdy jste se dozvěděl, že budete vyznamenán?
Už na jaře přicházeli lidé s tím, že by mě navrhli. Nechtěl jsem, ale nedali si říct a poslali návrh, který podpořil i kraj. Ve Sněmovně jsem však neprošel, ale pak mi bylo oznámeno, že se prezident bude zabývat i odmítnutými návrhy. A zazněl dotaz, zda přijedu, pokud budu vybrán. Načež byla dlouho přestávka. Na začátku minulého týdne přišel dopis a oficiální pozvání s tím, že vyznamenání obdržím.

Jak jste si užíval slavnostní večer?
Bylo to příjemné, potkal jsem na Hradě spoustu známých lidí. S některými vyznamenanými se znám, mohli jsme pohovořit a popřát si. Prožít atmosféru ve Vladislavském sále při takové příležitosti, jakým je předávání státních vyznamenávání, a být jedním z oceněných, to je zážitek na celý život. Byl to jiný pohled než z pozice hosta. Dosud jsem seděl vždy ve fóru stovek pozvaných a pozoroval „zdola" dekorování lidí už za prezidentů Václava Havla a Václava Klause. Nyní jsem získal jiný úhel pohledu.

Diskuse k článku - 18 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  Proč se vždycky vyrojí zapšklí závistiví lidé, kteří druhým nepřejí ocenění ???

  Vloženo 30.10.2019 10:11:19

  • Michal 

   Reagovat

    

   Na to je jednoduchá odpověď. Protože sami h...o dokázali a pro svojí neschopnost se nedovedou v ničem nikde prosadit a realizovat. Takže jim nezbývá nic jiného než na všechny a všechno okolo plivat. Tito lidé nejsou primárně se svým životem spokojení, takže svoje trauma přenášejí prostřednictvím sociálních sítí apod. na ty úspěšné a pohodové a ukájejí se tím, že se někdy něco změní v jejich prospěch. Nezmění, protože jejich všestrannou neschopnost nemá sílu napravit žádná škola, zaměstnání, vláda, prezident ani režim.

   Vloženo 30.10.2019 11:11:08

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Palec nahoru Michale. Popsal jste to a vystihnul mentalitu těchto živočichů naprosto dokonale. Jen by mě ještě zajímalo, proč je jich tak obrovská koncentrace na metr čtvereční v Milevsku a jeho okolí.

    Vloženo 30.10.2019 11:44:53

  • aaa 

   Reagovat

    

   Ten kdo nepřeje ocenění musí být závistivý? Spíš to vypadá, že má často dobrou paměť! A tady je na co vzpomínat...

   Vloženo 30.10.2019 20:09:25

 • Martina 

  Reagovat

   

  Inu, každý z našich prezidentů odměňoval i své známé. To, že Milošovo kamarádi zpravidla dobrým charakterem neoplývají, je věc už poněkud jiná. Tak už jen odměnit Mynáře a Nejedlého.

  Vloženo 30.10.2019 06:37:45

  • Martin 

   Reagovat

    

   A Tebe....Protože Ty asi charakterem také moc neoplýváš když nerespektuješ rozhodnutí toho, kdo vyhrál volby v přímém demokratickém hlasování... Nebo je dle Tebe demokracie pouze pro lepšolidi?

   Vloženo 30.10.2019 07:59:52

   • Martina 

    Reagovat

     

    Dobrý den, Martine, z čeho soudíte, že nerespektuji rozhodnutí. Myslíte, že respektovat = souhlasit. Respektovat názor jiných více dokazuje to, že jim nebudete tykat a urážet, aniž byste je znal.

    Vloženo 31.10.2019 07:03:14

    • Martin 

     Reagovat

      

     Pokud Ty nazýváš pana prezidenta křestním jménem, tak nevidím důvod, proč Ti vadí to, že Ti tykám. Nebo to, že jej takto oslovuješ, jeho urážka není? Tak se rychle prober a nemel hadry. Protože podle Tebe mohou být uráženi všichni krom Tebe.

     Vloženo 31.10.2019 08:42:27

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Ajaj, šáhli Ti na Milouše, tak se nerozčiluj a dej bacha aby Ti nepraskla cévka.

      Vloženo 31.10.2019 11:02:49

      • Martin 

       Reagovat

        

       Bez komentáře. Nic lepšího asi nejsi schopen při výši svého IQ vypotit.

       Vloženo 31.10.2019 13:19:36

     • Martina 

      Reagovat

       

      Ano, nazývám a budu tak činit dál. On pozurážel spoustu lidí, tak nevím proč bych si měla k němu brát servítky. Vás jsem ničím neurazila, tak jsem očekávala slušné chování. Nic víc, nic míň.

      Vloženo 31.10.2019 11:31:26

      • Martin 

       Reagovat

        

       Mě a většinu národa urážíš třeba tím, že nepatřičně oslovuješ MÉHO a dle výsledků voleb i VĚTŠINY národa, demokraticky zvoleného pana prezidenta. Takže nevidím důvod, proč bych si já měl brát servítky vůči Tobě. Takže o slušném chování bych pomlčel. I hlupáci z různých masmédií ho na rozdíl od Tebe netitulují jako Miloše, ale např.jako Zemana, nebo prezidenta Zemana. Ty jsi zřejmě ale zvyklá takto titulovat ještě z dob, když jsi s někým pásla krávy! Nic víc, nic míň. A pochybuji, že ty jako "demokratka" z Miliónu chvilek pro "demokracii" víš co je slušné chování, pokud se takto vyjadřuješ o nejvyšším představiteli země.

       Vloženo 31.10.2019 13:45:54

  • Martin2 

   Reagovat

    

   sem nepochopil za co to dostal Klaus... asi za tunely, rozkrádání republiky a amnestii pro kamarádíčky a propouštění kriminálníků...

   Vloženo 30.10.2019 09:47:17

 • aaa 

  Reagovat

   

  To je ten pan senátor - přítel pana Jůna, se kterým za dotace věru "odbahnili" pár rybníků...? Tak to jo, tady je vyznamenání ve správných rukou :-)))

  Vloženo 29.10.2019 21:32:36

  • bbb 

   Reagovat

    

   To je ten co ho při volbě presidenta na WC napadl neznámý útočník a pak to ten VKs vyhrál a stal se z něj za to "poradce presidenta", no a Vašík mu to u zlořáda zlemana dohodil a za to má teď "řád".

   Vloženo 30.10.2019 08:41:16

   • aaa 

    Reagovat

     

    Ano, pravda! Na to už jsem pozapomněl! A dali mu za to si líznout a na toky prašulí dohlížel spolustraník - ministr zemědělství, aby nepřišli ani lidovci zkrátka... Ano ano... To byly doby, kdy se bahno tavilo na zlato...

    Vloženo 30.10.2019 20:07:42

    • bbb 

     Reagovat

      

     Dnes se zlato taví z lomu v Lánský zahradě, 30 Kč za tunu (jinak stojí cca 300 Kč) štěrkovýho kamene se vozí do JČ a silnice II. a III. třídy se záplatují z EU dotací ( na I třídu a dálnice nemají ANO projekty), známá ST firma přes asfaltový záplaty pomocí Mynáře promění obrovské zisky na billboardy pro tuto ruskou ekipu na hradě, a kdo to zprostředkoval ? Ten co má v notách to žlutý logo "sponzora". Však von Mylouš přijede pokřtít ty další noty, aby se dál vozil štěrk z Lán na jih. Takhle se podniká v CZ pánové.

     Vloženo 31.10.2019 08:53:05

     • rescator 

      Reagovat

       

      Dobrý postřeh. Je stále třeba dávat věci do souvislostí. A zjistíš, že je to parta co be jim občan fuk. A prezident to říká každý týden na Tv Prima. Říká, že prachy jsou first.

      Vloženo 1.11.2019 09:52:14

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace