banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pouťové posezení s harmonikou

  neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

  Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

 • Sekáč Podlesí

  neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

  Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

C-Energy Planá nabízí levné teplo pro sídliště Nad Lužnicí v Táboře

Společnost C-Energy Planá, provozovatel energetického zdroje v průmyslové zóně v Plané nad Lužnicí, podala nabídku na zásobování táborského Sídliště nad Lužnicí teplem. Nabízená cena za 1 GJ tepla je o téměř třetinu nižší, než dodávky od současného dodavatele. C-Energy Planá nabídla společnosti Bytes Tábor dodávky tepla pro sídliště Nad Lužnicí v ceníkové ceně 358 Kč bez DPH za 1 GJ odebraného tepla v roce 2017 bez jakýchkoli dalších příplatků.

 

„C-Energy dlouhodobě upozorňuje na skutečnost, že zásobování sídliště Nad Lužnicí teplem je ekonomičtější z energetického zdroje v Plané nad Lužnicí než z táborské teplárny. Naše nabídková cena pro Bytes  Tábor je o 141 korun za gigajoule nižší, než cena od současného dodavatele," uvedl Ivo Nejdl, jednatel společnosti C-Energy Planá.

Nabídková cena je shodná s podmínkami, které má distributor tepla v Sezimově Ústí i ostatní odběratelé C-Energy Planá. Díky dlouhodobé stabilitě energetického zdroje i modernizaci, jejímž výsledkem bylo snížení emisí o 80 % oproti roku 2012, se ceníková cena pro odběr tepla z Plané v posledních pěti letech snižovala. V případě zájmu o využití nabídky je společnost C-Energy Planá připravena bezodkladně zahájit výstavbu nového horkovodu na vlastní náklady.

„Při dodržení všech zákonných lhůt v rámci stavebních řízení bychom byli připraveni převzít zásobování Sídliště nad Lužnicí teplem ještě před topnou sezónou 2018/2019," doplnil Ivo Nejdl.

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pohádka 

  Reagovat

   

  Stejně to pro lidi levnější nebude, jen pro Bytes...

  Vloženo 22.8.2017 12:41:01

 • JOP 

  Reagovat

   

  Nejvíc výhodné je to pro C-Energy. Ne pro obyvatele. Části uživatelů cena trochu klesne, ale zbytku vyletí nahoru.
  A mimochodem, obyvatelé Tábora pouze splácejí to, co dostal Tábor za prodej víc jak poloviny teplárny.

  Vloženo 21.8.2017 21:24:22

 • tom 

  Reagovat

   

  Je třeba se jim postavit a začít jednat.Chtěli jsme vlastní zdroj tepla /plynovou kotelnu/, ale nedostaly jsme kladné stanovisko od úřadu životního prostředí , aby nepřišly o své tučné zisky. Mají strach to povolit jednomu pak se strhne lavina a budou stoho v pr**li. Projekt máme, stál nás spoustu úsilí a peněz.

  Vloženo 21.8.2017 16:51:38

  • Jura 

   Reagovat

    

   Dejte to k soudu. Zprivatizovali baráky, tak nemají co krafat do toho čím si lidi budou topit.

   Vloženo 21.8.2017 22:09:57

  • Rdn 

   Reagovat

    

   Nemohl by jsi mi poslat to zamítavé stanovisko odb. ŽP? Čím zamítavé stanovisko zdůvodnili ...?

   Vloženo 16.11.2018 12:36:40

 • petra 

  Reagovat

   

  Tak to je dobrá zpráva. Snad konečně budou lidi platit za teplo méně, jako je tomu v mnohých jiných městech.

  Vloženo 21.8.2017 09:23:16

  • Jackie 

   Reagovat

    

   No, to určitě :D Silonka dostane zakázku a bude na ni vydělávat. Nic novýho :)

   Vloženo 24.8.2017 09:03:08

 • Tomy Poser 

  Reagovat

   

  Je takřka jasné, že vedení města na tuto nabídku nepřistoupí. Bylo by to proti jejich zájmům (vlastníka části jiné teplárny), páč by jim klesl zisk, co je jim do obyvatel. Peníze, naše peníze, to je to, proč tu jsme a naše peníze jsou v naší teplárně, v té nejdražší pod slunce. A tak to i zůstane. Zatímco jinde zlevňují, zde se roky činí opak, byť po malých procentech, ale z kurevsky vysokého základu. Zisky jsou naplánovány, odměny taktéž, obyvatelé to zaplatí. A pro jistou, ani jim nepovolíme alternativní zdroje tepla, prostě máme monopol a tak to bude.

  Vloženo 21.8.2017 09:02:01

  • Jackie 

   Reagovat

    

   Já teda nevím jak moc jsi sběhlej v tom jakou část si účtuje teplárna a jakou část si na tom prihazuje bytes. Většina DPSek jsou bytesu a ten to zadarmo dělat nebude. Zkus na D Tim přemýšlet, kde jsou ty usetreny tři tácy ročně ;)

   Vloženo 24.8.2017 09:01:10

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace