Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Část táborských radních nechce přispívat miliony na MS v cyklokrosu

Start při MS v Táboře v roce 2015... , Autor: Josef Janda

Start při MS v Táboře v roce 2015...     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Jen těsně o jeden hlas prošlo včera v táborské radě města doporučení zastupitelstvu, aby město finančně podpořilo podání žádosti o uspořádání mistrovství světa v cyklokrosu v roce 2024 nebo 2025. Na radní se obrátila Agentura Cyklistika s tím, že město by nyní uhradilo přes 200 tisíc korun vstupního poplatku a poté 8,2 milionu za poskytnutí příslušných licencí. Konečné slovo ale budou mít zastupitelé.

 

Celkový rozpočet akce se odhaduje na 35 – 36 milionů korun, z toho sedmi miliony by mělo přispět ministerstvo školství, od kraje se dají očekávat statisíce a pokud město Tábor poskytne kolem 8,5 milionu, zbytek by se měl pokrýt ze vstupného a z příspěvků sponzorů.

Místostarostka Michaela Petrová (Jinak!) sdělila, že její podporu žádost nedostala a zdržela se hlasování. „Podle mne je taková finanční koncepce nemravná. My tu poskytneme zázemí, areál, zajistíme uzavírky a máme zaplatit 8,5 milionu? Říkám si, co všechno by se za tu částku dalo udělat pro lidi v Táboře," vysvětlila místostarostka svůj postoj. Starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020) ale soudí, že táborská městská pokladna to unese a světový šampionát přináší pro region i profit, a to z cestovního ruchu. „Zástupci Agentury Cyklistika prezentovali, že při minulém šampionátu týmy tady utratily za ubytování a služby 15 milionů korun," řekl Pavlík.

Jestliže nemá žádost cyklistů podporu celé koalice, bude se muset spoléhat při projednávání v zastupitelstvu na přízeň některých opozičních zastupitelů. Ta se ale dá celkem očekávat.

V Táboře se mistrovství světa v cyklistice konalo v letech 2010 a 2015. Licenční poplatky tehdy město hradilo také, ale vyjednalo si rozložení do splátek. To by nyní bylo rovněž možné. Starosta Pavlík připomněl, že i pro tyto mezinárodní akce byl areál na Komoře vybudován a Tábor jimi získává věhlas.

 

 

Diskuse k článku - 13 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak když se dá 20 mega na místní fotbal 2. kategorie, tak 8,5 mega na světovou akci světovou je jaksi asi už samozřejmost. Je třeba se na všechny minulé chyby dívat v souvislostech. Kdyby se na fotbal a hokej nedávali v minulosti tak velké částky do soukromých rukou, mohlo se dát i na cyklokros třeba 800.000 a byla by naprostá spokojenost. Lobbismus, netransparentnost a svým způsobem i nemravnost Táborské radnice minulosti jsou dosti popsané. Petrová má máslo na hlavě s Lesy Tábor, předraženou MHD, Teplárnou Tábor, atd., atd. Tady akorát předvádí pózy a ve své podstatě je na odstoupení. Měšičtí říkají, že je podvedla a asi to bude pravda. Proč se vyjadřuje ke sportu, kterému nerozumí. Ať to raději nechá Pirátům a T2020. Cyklistika je poměrně levný tradiční táborský sport a MS by mělo být Táborskou chloubou. Kdybych si měl vybrat zda dotaci nebo Petrovou, tak jasně dotaci. I když anonymně, vyzývám ing. Petrovou, aby odstoupila dobrovolně ze zastupitelstva, omluvila se občanům v Měšicích a šla zase učit, tam u už ji ředitel školy umravní.

  Vloženo 16.5.2019 07:03:55

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co takhle uspořádat v Táboře F1.Všechov je volnej.Město se tu léta třepe dát peníze do fotbalu a hokeje,ale do cyklo cpe horem dolem.Zisk 15 mega je nafouklá bublina .

  Vloženo 15.5.2019 17:23:40

  • Dárek 

   Reagovat

    

   Dělat schovaného chytrého - prototyp české povahy :-(

   Vloženo 15.5.2019 20:19:24

  • Sibana 

   Reagovat

    

   Myslím že Mistrovství světa a nebo hokej,fotbal na úrovni kraje je přece jenom rozdíl.Srovnavate hrušky a jablka

   Vloženo 15.5.2019 21:00:51

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 15.5.2019 14:27:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takže občané města prostřednictvím zastupitelského daru zaplatí 8mega soukromou komerční akci podnikatele, a zastupitelé to obhajují, že zisk je 15mega. Možná ano, ale určitě ne zisk občanů/města. Napakují se restaurace, hotely a hlavně kavárníci. A pokud mám dobré informace, pořadatel/podnikatel akce nikdy městu nepředložil finanční uzávěrku akce, tudíž možná město v minulosti dotovalo přímý zisk, resp. náklady neslo město, zisk podnikatel.

  Vloženo 15.5.2019 09:05:34

  • Marek 

   Reagovat

    

   To by bylo v pořádku, kdyby město podpořilo akci, ze které budou místní hotely, kavárny a restaurace taky něco mít. Místní podnikatelé si podpory města moc neužijou. Já bych ale taky chtěl těch 15 milionů v jejich kapsách vidět, fakt. Silně o tom pochybuju. Ale určitě můžou organizátoři takovou analýzu městu předložit, kdo podle nich z pořádání MS tady v kraji vydělal. Jen abysme nenarazili že je to tajný kvůli obchodnímu tajemství nebo GDPR. Jinak to připomíná fantasmagorie, kterými se měří profity z cestovního ruchu. Lítají miliony, ale nikdo je nikdy neviděl.

   Vloženo 15.5.2019 09:17:11

 • Ondrej Dvorak 

  Reagovat

   

  Pani Petrova, vy mate co psat do diskuze. Sama mate maslo na hlave. Kdyz jste zacala sirit hoax zpravu o 15milionovem byte fotbalistu Tabora ve W Tower, tak do dneska jste si nenasla cas prijit na spravni radu klubu FC MAS Taborska vysvetlit si to. A pozvanka stale plati, uz od cca zari 2018....
  Jste stejna virtualni ulevovatelka, jen se pod to podepisete.
  Ondrej Dvorak - FC MAS Táborsko

  Vloženo 15.5.2019 06:31:59

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace