Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Českobudějovická radnice se v neděli rozsvítí červeně

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Třetí květnovou neděli se českobudějovická radnice rozsvítí červenou barvou. Červená je barva stužky, která se stala symbolem podpory HIV pozitivních a AIDS nemocných. České Budějovice se tak připojí k akci České společnosti AIDS pomoc v rámci vzpomínkového dne na oběti nemoci.

 

Připomenuta bude nejen památka zemřelých, ale také osudy žijících HIV pozitivních. Dalším úkolem je zvýšit důraz na prevenci. První osvětová akce se uskutečnila už v roce 1983. Světlo začne svítit na historické radnici v neděli 19. května od 20.00 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace