Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Českobudějovické Večery S v Divadle U Kapličky jdou do čtvrté sezóny

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Patronem čtvrtého ročníku unikátního hudebního cyklu koncertů Večery S se tentokrát stane legendární Dušan Vančura. Návštěvníky čeká letos opět osm Večerů S, první tóny zazní v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích v pátek 24. ledna.

 

Název Večery S už čtvrtým rokem naznačuje, že se jedná vždy o večer strávený s někým. Podle hlavních pořadatelů Jaroslava Hnízdila a skupiny Spolektiv jde o cyklus, který má za cíl se dlouhodobě zaměřit na hledání hudebních talentů a objevů z jižních Čech v žánrech folk, country a příbuzných žánrů. Stejný prostor ale dává i takzvaně ostříleným hudebním matadorům a bez nadsázky hudebním legendám.

„Jednou z takových legend je bezesporu Dušan Vančura, kterého znají posluchači ze Spirituál kvintetu a který už léta bydlí v obci Mirochov nedaleko Chlumu u Třeboně. Ten vystoupí se svojí skupinou Antikvartet hned v úvodním Večeru S 24. ledna a velice mě těší, že patronem se stane právě on," říká Jaroslav Hnízdil.

Kapelu Antikvartet založil Dušan Vančura už v roce 1962. Činnost skupiny byla brzy přerušena, neboť po krátké době část členů přešla do Spirituál kvintetu. Dušan v roce 2013 po padesáti letech nečinnosti soubor obnovil se svou ženou Zuzanou, Magdalenou Jungwirthovou a Štěpánem Štruplem. Antikvartet se tak vlastně s jistou nadsázkou stal druhou nejstarší skupinou u nás.

Typickým protikladem je další vystupující lednových Večerů S, Kristína Dlouhá, zpěvačka a talentovaná písničkářka. Návštěvníci koncertů si ji mohou pamatovat ještě pod dívčím jménem jako Kristínu Nídlovou. Dvakrát zvítězila v republikovém finále Dětské Porty, získala Internetovou Portu v Řevnicích a v roce 2014 uspěla na třetí pozici Talentu Country Rádia.

Dalším lednovým písničkářem na pódiu Divadla U Kapličky bude Mirek Baldrych, kterého doprovodí Pavel Pazourek. Také on už uspěl na Portě a nyní také natáčí své už čtvrté CD.

Své obrazy a vlastnoručně vyrobené hudební nástroje vystaví během lednového Večera S v předsálí, sále, ale i na pódiu František Kříž z Třísova. Ten je, kromě originálního výtvarného stylu, také autorem největší kytary vyrobené v České republice zapsané i v Knize rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov.

A na tomto principu tří vystupujících, dvou moderátorů provázejících celým večerem a jednoho výtvarného umělce, který v Divadle U Kapličky vždy během večera vystaví svá díla, bude pokračovat série Večerů S i v únoru, březnu a dubnu. Poté nastane čtyřměsíční přestávka a Večery S pak opět pokračují od září až do prosince.

Program jarní série:

24. ledna: Antikvartet, Kristína Dlouhá, Mirek Baldrych&Pavel Pazourek
21. února: Eliška Kotlínová s kapelou, Bohemiano, Killa Fettu
19. března: Spolektiv, Pavel Kavka duo, Buczech
24. dubna: Diva Gilea, Pavel Jarčevský, Pětník

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace