Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hrdina Lukáš Ludvík zachránil život čtrnáctileté dívce, která se opila a přestala dýchat

PÍSECKO – Ve čtvrtek 30. srpna byl na policejní stanici v Čimelicích na Písecku oceněn patnáctiletý Lukáš Ludvík, který žije v Pacelicích u Škvořetic na Strakonicku. V sobotu 28. července neváhal poskytnout první pomoc čtrnáctileté dívce, která upadla do bezvědomí a přestala dýchat. Díky rychlému zásahu Lukáše Ludvíka dívka přežila bez vážných následků. Z nemocnice byla propuštěna už po dvou dnech. Policie případ dál šetří.

 

Událost se stala na fotbalovém turnaji ve Strážovicích u Mirotic. Dívka byla podle všeho hodně opilá. Policisté uvedli, že si parta mladistvých alkohol nekoupila přímo na akci, ale opatřila si pití jinak. Lukáš Ludvík říká, že postup při podávání první pomoci viděl jen v televizi. Ve stresové situaci ale dokázal zachovat klid a dívce zachránil život.

„Začal jsem oživovat sám, ale ta holka pořád ztrácela vědomí. Pak se tam nashromáždilo hodně lidí, ale nikdo nepomáhal. Byl to hrozný pocit. Až později se přidal asi pětačtyřicetiletý pán. Oživování trvalo do příjezdu záchranky," líčí Lukáš Ludvík. Na policejní stanici v Čimelicích mu k záchraně života gratuloval šéf územního odboru Policie České republiky v Písku Jiří Surma a zástupce vedoucího z obvodního oddělení policie v Čimelicích Karel Dvořák, který mladému zachránci zařídil bezplatný záchranářský kurz u Červeného kříže.

Více přinese příští vydání tištěných Píseckých postřehů a týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace