Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Kdo ochutná dobroty v restauraci Panský dům na Františkově?

Jak dopadla soutěž o poukaz v hodnotě 1 000 Kč do restaurace Panský dům na Františkově? Je to skvělé místo pro dovolenou, ale i pro zastávku při výletě v létě na kole nebo v zimě na běžkách. Panský dům najdete na Šumavě mezi Kvildou a Borovou Ladou, uprostřed asi čtyři kilometry od obou. Je to vlastně maličká osada na samotě, která spadá pod obec Kvilda. Před několika lety zde trvale žili jen dva obyvatelé.

 

Výborně tu vaří a jako bonus najdete na jídelníčku pstruha. Mají zde vlastní sádky, do kterých si vozí pstruhy ze sádek ve Stachách. Třikrát denně ryby připravují pro kuchaře do kuchyně. Vy pak dostanete skvělého pstruha, který je plněný čerstvými bylinkami a má dokřupava vypečenou kůrku. Restaurací, kde vám nabízejí takto čerstvé ryby, opravdu moc nenajdete.

Zpět k naší soutěži, do které se zapojilo 170 čtenářů, ale jen 159 splnilo podmínky soutěže a mohli být zařazeni do losování. Soutěžní otázka zněla - je pstruh dravá ryba? Správná odpověď byla a) ano. Pstruh vyhledává k životu horní části toků, vyžaduje totiž chladnější vodu s vyšším obsahem kyslíku. Loví téměř výhradně živou kořist. A všechny tyhle faktory svědčí k tomu, že má výborné a chutné maso. A kdo poukaz v hodnotě 1000 korun vyhrál?

Štěstí se při losování usmálo na Alenu Lapáčkovou z Turovce 66 na Táborsku. Blahopřejeme!

vaše jihočeská kuchařka Karolína

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace