Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Mistrovství ČR v orientačním běhu ovládli v Táboře Král s Horčičkovou

Tři nejlepší muži v elitní kategorii. Zleva druhý Daniel Hájek, vítěz Vojtěch Král a třetí Miloš Nykodým. , Autor: Josef Janda

Tři nejlepší muži v elitní kategorii. Zleva druhý Daniel Hájek, vítěz Vojtěch Král a třetí Miloš Nykodým.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Třetí květnový víkend nabídnul v Táboře mimořádnou podívanou. Mistrovství České republiky v orientačním běhu ve sprintu si diváci a závodníci užili v atraktivní historické části města a přilehlých Holečkových sadech. Titul mistra republiky si v hlavních kategoriích odvezli Vojtěch Král (Severka Šumperk) a Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice).

 

Vítěz Vojtěch Král, který obhájil loňské prvenství, a třetí Miloš Nykodým (Žabovřesky Brno) patří v současnosti k nejlepším českým závodníkům. Druhé místo zaběhnul Nykodýmův oddílový kolega Daniel Hájek.

Mezi ženami získala Vendula Horčičková ve sprintu premiérový titul. Obhájkyně loňského prvenství Jana Knapová z pardubické Lokomotivy skončila druhá. Na bronzový stupínek vyskočila Denisa Kosová z Hradce Králové.

Podívaná ve skvělé atmosféře neunikla ani televizním kamerám, a tak si fanoušci orientačního běhu mohli prohlédnout nejlepší české závodníky i přes technické problémy v přímém přenosu.

Celkový počet závodníků se zastavil na čísle 1 198, přičemž v mistrovských kategoriích se ukázalo 501 sportovců. Z Jihočeského kraje dosáhla na nejlepší výsledek Kateřina Blažková z Jindřichova Hradce, která obsadila druhé místo v kategorii D16.

Jak se vedlo běžcům z táborského regionu, se dočtete ve středečním Týdeníku Táborsko.

Chybět nebude ani rozhovor s úspěšným obhájcem titulu v elitní kategorii Vojtěchem Králem. Kdo byl jeho největším soupeřem? A co říká na prostředí historického Tábora? Co plánuje několikanásobný český šampion na světové scéně?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace