Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Noční bouře zastavila vlaky na několika místech kraje

Ilustrační foto.  , Autor: Policie ČR

Ilustrační foto.     Autor: Policie ČR

AKTUALIZOVÁNO - 24.9.2018 07:58

JIHOČESKÝ KRAJ – Hlavně popadané stromy a výpadky elektřiny. To jsou následky přechodu noční bouře Fabienne přes Jižní Čechy. Na řadě míst se kvůli tomu v noci zastavila doprava na železnici. Nad ránem už ale České dráhy hlásily mimořádné události jen z pěti míst v kraji a předpokládají jejich vyřešení dopoledne.

 

Po dvaadvacáté hodině informační server Českých drah informoval o několika výlukách zapříčiněných silným větrem nebo výpadkem elektřiny. Z důvodu silného větru byl přerušen provoz na trati z Plzně do Strakonic, a to v úseku Katovice - Strakonice. Na trati Tábor - Ražice byla překážka mezi Pískem a Putimí. Z Prahy na České Budějovice došlo k výpadku elektrického proudu v oblasti Chotýčany - Hluboká nad Vltavou. Na trati z Havlíčkova Brodu do Veselí nad Lužnicí byla hlášena překážka mezi Jindřichovým Hradcem a Kardašovou Řečicí.

Před půlnocí hlásily České dráhy zpožděný rychlík Josef Suk, který měl odjet v 19.31 z Neplachova. Jižní expres, který měl vyjet v 19.57 z Českých Budějovic na Veselí, také nevyjel včas. Důvodem byl výpadek elektrického proudu mezi Chotýčany a Hlubokou nad Vltavou. Další přerušení se objevilo kvůli silnému větru na trati Třeboň - Majdalena a bylo ohlášeno do jedné po půlnoci. Ve 20.29 nevyjel ani rychlík Karel Klostermann ze Strakonic na Ražice.

Po sedmé ráno pak České dráhy hlásí, že se potýkají s následky silného větru stále mezi Katovicemi a Strakonicemi a Putimí a Pískem. Po osmé už by zde ale mělo být vše vyřešeno. Na trati do Ražic je hlášena v úseku Branice - Červená nad Vltavou také mimořádná událost a vlaky neprojedou také na Jindřichohradecku na trati Popelín - Jarošov nad Nežárkou a v úseku Jindřichův Hradec - Kardašova Řečice. Odhady odstranění následků vichru mluví o dnešním dopoledni. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace