Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Poznejte, že i doma je moc hezky... Přes Hoštice do Volyně

V Hošticích u Volyně mají pojmenované ulice podle komedie Slunce, seno... Náves nese jméno Michala Tučného, který je zde na hřbitově pochován. Má tu žulový pomník z dílny sochaře Michala Gabriela ve tvaru velkého kovbojského klobouku. , Autor: Muzeum středního Pootaví

V Hošticích u Volyně mají pojmenované ulice podle komedie Slunce, seno... Náves nese jméno Michala Tučného, který je zde na hřbitově pochován. Má tu žulový pomník z dílny sochaře Michala Gabriela ve tvaru velkého kovbojského klobouku.     Autor: Muzeum středního Pootaví

STRAKONICKO – Muzeum středního Pootaví nemůže kvůli generální rekonstrukci výstavních síní pořádat obvyklé výstavy. K dispozici má pouze černou kuchyni. Pro letošní jarní a letní sezonu ovšem muzejníci přistoupili k jinému typu expozic. Zvolili panelový styl a připravené zajímavosti prezentují na panelech na třetím hradním nádvoří. Aktuálně se jedná o výstavu Tipy na výlety po okolí. A vůbec není od věci. Nejen turisté, ale často i místní, se totiž ptají, kam na Strakonicku vyrazit. Muzeum vypracovalo dvanáct tras do maximálně čtyřiceti kilometrů, kdy start je vždy ve Strakonicích na hradě. Přijměte tedy pozvání k putování po strakonickém regionu. Možná objevíte krásná místa, o kterých jste nevěděli.Trasy jsou určené pro jízdu autem, ale podle slov ředitelky muzea Ivany Říhové jsou vhodné i pro cyklisty, protože většina vede po silnicích třetích tříd. Během prázdnin vám jednotlivé trasy a zastavení zprostředkujeme.

Trasa číslo 1 měří 23 kilometrů

Až si prohlédnete strakonický hrad ze 13. století, popřípadě vyšplháte na věž Rumpál, která byla postavena za Bavora II. v roce 1260 a měří 35 metrů, můžete naskákat do auta a vyrazit směr Hoštice u Volyně. Ze Strakonic do Hoštic je to 12 kilometrů.

Dominantou této vesničky, kterou proslavila trilogie Slunce, seno místního rodáka režiséra Zdeňka Trošky, je kostel Narození Panny Marie z roku 1963. Na místním hřbitově je pochován Michal Tučný, legenda české country. V Hošticích je také zámek ze 17. století, ale není veřejnosti přístupný. V obci je možnost občerstvení v JZD Hoštice.

Z Hoštic jsou to jen čtyři kilometry do Milejovic, kde se nachází poutní místo Dobrá voda s křížovou cestou a studánkou. Hlavní kostel byl postaven na úbočí vrchu Vráž, odkud je pěkný pohled do krajiny. Kolem kostela je 14 kapliček s malovanými obrazy.

Z Dobré Vody je to pět kilometrů do Přechovic. Tady stojí za vidění kaple svaté Anny z roku 1836, v jejímž interiéru najdete sochy svatého Jana Nepomuckého z konce 18. století, skulptury Immaculaty a svaté Barbory. Od roku 1958 je objekt zařazen mezi kulturní památky.

Z Přechovic jsou to dva kilometry do Volyně. Historické centrum tvoří například budova renesanční radnice s věží, ozdobným průčelím a podloubím postavená v letech 1501 až 1629. Její současná podoba je výsledkem opravy z roku 1927. Další zajímavostí je volyňská tvrz, která vznikla pravděpodobně na konci 13. století. Dnes v ní sídlí muzeum, a to pořádá moc hezké výstavy. Ve Volyni mají kostel Všech svatých z roku 1300, hřbitovní kostel Proměnění Páně na Malsičce či empírovou bývalou synagogu z roku 1840, později přeměněnou na kino. V horku stojí za návštěvu i úžasné prvorepublikové koupaliště.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace