Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Středa? Nové vydání Jihočeských týdeníků míří ke čtenářům

Právě vychází třetí letošní číslo Jihočeských týdeníků. Ve společném Magazínu najdete jména tří výherců skipasů na Hochficht. A zimní soutěž pokračuje. Tentokrát o skipasy na Sternstein. Táborské výrobní družstvo invalidů Dita představuje novou značku výrobků z materiálu Outlast, vyvinutého pro kosmonauty. Milovníci historie se určitě rádi začtou do toho, jak se liší slovanské a germánské dědické právo. A jak se to projevovalo na Prácheňsku.

Týdeník Táborsko se zajímal o novinky v táborské nemocnici. Co se postaví, nakoupí a vylepší a co by zdravotnictví potřebovalo. O tom mluví ředitel nemocnice Ivo Houška. Další téma se týká zákazu hostování cirkusů v Táboře. Chystá se? Táborsko sondovalo situaci na úřadu práce v souvislosti s navýšením rodičovského příspěvku. A zjišťovalo také, kdy už přijde na řadu oprava táborského nádraží. Čtenáři se dozvědí, jaký návrh na rozdělení kulturních dotací putuje na stůl táborských zastupitelů. Radnice reaguje na minulý článek o dvou plesech k výročí města. A v seriálu o radostech a strastech malých sportů v Táboře se tentokrát rozpovídali zástupci volejbalu. Sportovní rubrika přiblíží bitvu hokejistů veselské Lokomotivy se soupeřem v boji o play-off krajské ligy - Milevskem. Druholigoví hokejisté Tábora se utkali na žhavém ledě Kobry Praha. Jak zvládli napínavý závěr utkání? Dále se dočtete podrobnosti o kandidátech na vítězství v anketě Sportovec roku okresu pro rok 2019.

Písecké postřehy přinášejí novoroční rozhovor se starostkou Písku Evou Vanžurovou, řeč je o plánech města, kasárnách, bazénu, sportovní hale i rekonstrukci Velkého náměstí. Další rozhovor se týká aktuální situace na trhu práce a těžkostí zaměstnavatelů. Promluvil o tom šéf píseckého Úřadu práce Jiří Brožák. Redakce přináší i další ze série rozhovorů ze starosty vesnic – tentokrát popsal problémy obce starosta Oslova František Hašek. Týdeník se vrací k plánům na zrušení ubytovny pro sociálně slabé v Purkraticích a přináší nové pohledy na možné budování útulku pro kočky v Písku. A sport? Fotbalisté FC Písek v druhé přípravě dominovali. Který soupeř utrpěl debakl? Uplynulý podzim zhodnotil trenér Hradiště Vlastimil Klusoň. Sršni měli nakročeno ke skalpu Jindřichova Hradce. Proč to nevyšlo a jakým zápasem si spravili chuť? Dočtete se také, jak se na domácí půdě dařilo malým florbalistům.

Týdeník Strakonicko se zaměřil nezaměstnanost. Ředitelka Úřadu práce ve Strakonicích Marie Kalbáčová hodnotí situaci v regionu. Noviny se vracejí k plánům na stavbu spalovny živočišného odpadu v Sedlici, proti které vznikly dvě petice. Uspěly? To se dočtete v čerstvém vydání, stejně jako informaci, jak pomohly Strakonice spolkům z chátrajících budov v lokalitě Na Ostrově. Dozvíte se i to, jak se Strakonice staví k útulku pro kočky a kam chce posunout činnost nový šéf Volyňské kultury Petr Mecák. Sportovní redakce byla u zahájení přípravy fotbalistů divizních Katovic, dočtete se o fenomenálním úspěchu strakonického vodního póla, když se v Praze vyhlašovaly nejlepší sedmičky uplynulé sezony. Také o novém vedení Basketbalového klubu Strakonice. Až do juniorské reprezentace se propracovala odchovankyně strakonického volejbalu Lucie Šejnohová! Dvaadvacátý ročník Turnaje Ekonomických služeb-BH v sálové kopané je u konce, Strakonicko má výsledky. A přináší také přehled nominovaných v anketě Sportovec Strakonicka 2019.

Milevské noviny se vydaly do Bernartic. Zjistily, že konflikt s Milevskem kolem vybírání pokut z měření rychlosti trvá. Úplnou náhodou také Milevské noviny získaly jednu z posledních fotografií zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Fotil se v sobotu na kongresu se členem milevské organizace ODS. Účastníci kongresu na Jaroslava Kuberu zavzpomínají. Dalším tématem je nezaměstnanost v regionu, vyhlašování nejlepších sportovců Křenovic a bohužel také další vandalský útok v Milevsku. Naopak příjemné počtení nabízí rozhovor s vedoucí dívčího sboru Mil-Roses. Na sportu se dočtete mimo jiné třeba o každoročně velmi úspěšné a navštěvované Sokolské akademii nebo o senzační remíze dorostenců z florbalového klubu FBC Došwich Milevsko. Hokejisté Božetic vyrazili do Vimperku jen s jedenácti hráči do pole. Stačilo jim to? O tom všem píší Milevské noviny.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace