Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

U Otavy se hraje špičkový mezinárodní mládežnický basketbal. A písečtí Sršni hrají první housle

PÍSEK - Město na řece Otavě hostí prestižní přehlídku talentů mládežnické věkové kategorie U19 světových basketbalových velkoklubů - Young Guns GBA Invitational 2020. Čtvrté pokračování této akce se tentokrát koná v Písku a Jindřichově Hradci od čtvrtka 13. do neděle 16. února. Kdo ještě do písecké sportovní haly nezavítal, dělá velkou chybu, kterou však může ještě napravit, protože na palubovce je k vidění basketbal nejvyšší evropské juniorské kvality. A hlavní roli v tomto představení hrají domácí borci, kteří ve dvou odehraných utkáních slavili dvě vítězství.

Sršni Sokol Písek - BK Rig (Švédsko) 87:81
Sršni vletěli do prvního utkání po hlavě, ale Švédové jim nedali výhru zadarmo. V závěru se z těsného vítězství radovali domácí.

Sršni Sokol Písek - IBA Mnichov (Německo) 80:63
Dlouho se hrál vyrovnaný duel na hranici tvrdosti. Až v poslední čtvrtině Sršni soupeře zlomili a jejich vítězství bylo nakonec jasné.

V sobotu 15. února od 18.15 hodin zakončí písečtí mladíci utkání ve skupině. Ve svém třetím duelu se střetnou se španělským týmem Valencia Basket a v neděli se přesunou do Jindřichova Hradce, kde se bude hrát o konečné umístění.

Fotogalerie je z druhého utkání Sršňů, v kterém zdolali hosty z Mnichova.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace