Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Za nehodu autobusu s cizinci padlo obvinění

HORNÍ BOLÍKOV - Řidič autobusu maďarské národnosti, včera 27. července kolem 10.25 hodin řídil ve směru od Telče na Studenou autobus. V autobuse převážel celkem třicet čtyři čínských turistů. Poblíž obce Horní Bolíkov na Jindřichohradecku, ve směru od Telče na Studenou, se pravděpodobně plně nevěnoval řízení autobusu a v mírné levotočivé zatáčce pravou částí autobusu najel na nezpevněnou krajnici vozovky, která se pod hmotností autobusu utrhla. Řidič se snažil sjetí autobusu mimo vozovku zabránit, kdy s autobusem jel několik desítek metrů, avšak ve svahu pod vozovkou se převrátil na svůj pravý bok a přitom vyvrátil zde rostoucí strom. Při této dopravní nehodě utrpěli tři ženy a jeden muž zranění. Tři z cizinců byli po ošetření téhož dne z jindřichohradecké nemocnice propuštěni do domácího léčení. Jedna z žen utrpěla zlomeninu ruky, kdy byla převezena do nemocnice v Jihlavě, kde se podrobila operačnímu zákroku s hospitalizací a s předpokládanou dobou léčení nejméně dva měsíce.

Na místě dopravní nehody zasahovaly všechny složky IZS nejen z Jihočeského kraje, ale též z kraje Vysočina. Za  policii Územní odbor J.Hradec vyjeli na místo  dopravní policisté, ale i kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování. Policisté z OOP J.Hradec se v rámci svých možností starali poté o zraněné cizince po ošetření v místní nemocnici, zajišťovali též lékařské zprávy o rozsahu jejich zranění.

Jindřichohradeckým kriminalistům vyvstal nelehký úkol, neboť k vyslechnutí řidiče byl zapotřebí tlumočník z jazyka maďarského a k vyslechnutí přinejmenším tří zraněných  tlumočník z jazyka čínského. Tlumočník do čínštiny  se však v Jihočeském kraji  ani v kraji Vysočina nenachází. Pomyslný „trn z paty“ kriminalistům vytrhli až místní obyvatelé. Muž plynně hovořící maďarsky a zejména žena čínské národnosti, která v Jindřichově Hradci podniká. Bez jejich pomoci by výslechy všech výše uvedených zainteresovaných osob proběhnout nemohly.

Po zadokumentování nehodového děje a provedených výsleších řidiče autobusu i zraněných osob vypracoval policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování sdělení obvinění, které si podezřelý řidič autobusu převzal ještě téhož dne. Již obviněný řidič je nyní trestně stíhán  pro trestný čin  obecné ohrožení z nedbalosti, za který mu v případě soudem uznané viny hrozí trest odnětí svobody  na šest měsíců až pět let nebo zákaz činnosti. O události byly vyrozuměny zastupitelské úřady Maďarska a Číny.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace