Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Unicorn Group

    pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

    Koncert.

  • Novoroční koncert

    pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Charitativní sbírku pro Adámka pořádají v Třeboni v rámci Jihočeského festivalu zdraví

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TŘEBOŇ - Letos se uskuteční 21. září již osmý ročník Jihočeského festivalu zdraví, který se koná pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské. Jako jedna z aktivit každého ročníku je vždy pořádaná charitativní sbírka na podporu vybrané osoby či subjektu. V minulých ročnících se tak pomohlo Domovu seniorů v Třeboni, Výcvikovému canisterapeutickému sdružení Hafík, hospicové péči sv. Kleofáše či rodinám Šauerových, Neumannových a Sokolíků. V letošním roce navrhla komise Zdravého města pro Místní Agendu 21 podpořit tříletého Adámka.

 

Malému Adamovi diagnostikovali lékaři Downův syndrom.

Charitativní sbírka se realizuje formou pokladniček, což podle zákona muselo město nahlásit krajskému úřadu. Tím získalo povolení pro pořádání sbírky.

„Zájemci mohou přispět do pokladničky, která je umístěná v Turistickém a informačním centru v Třeboni na Masarykově náměstí. Doba trvání sbírky je stanovená na období od 9. do 21. září.

Poslední den sbírky, tedy 21. září, bude pokladnička přímo na stánku festivalu, kde při přispění do pokladničky minimální částkou 50 korun získá darující vybraný výrobek.

Pro účely sbírky jsme nakoupili od chráněných a sociálně terapeutických dílen z Třeboně a okolí dárkové předměty z rozpočtu města.

Tyto dárečky budou sloužit jako motivace a zároveň poděkování za přispění," doplnila místostarostka Jana Grammetbauerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace