Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Chyšecký atlet Matěj Bouška stříbrný v krajském halovém čtyřboji

 Autor: Josef Fuka

    Autor: Josef Fuka

PRAHA - V sobotu 22. února se v pražské hale na Strahově uskutečnil atletický halový přebor přípravek a mladšího žactva Jihočeského Krajského atletického svazu pro rok 2020, který pořádal atletický oddíl TJ Vodní stavby Tábor. Na tento halový přebor se vydal také chyšecký Matěj Bouška, který soutěžil v kategorii přípravek. Byl to jeho první halový závod v životě a potkal se s třiceti soupeři z jihočeských atletických oddílů v halovém čtyřboji, který zahrnoval hod 1 kg plným míčem, běh na 60 metrů, skok daleký a závěrečný běh na 600 metrů.

 

Svůj mistrovský závod začal v koulařském kruhu a jeho úkolem bylo ve třech pokusech hodit kilogramový plný míč co nejdále. Po dvou pokusech byl Matěj na třetí pozici hodem dlouhým 8,13 m. Jeho závěrečný pokus byl nejdelší, ale rozhodčí zvedl červený praporek. I tak bylo na úvod třetí místo příslibem do dalších disciplín.

Druhou disciplínou v tomto víceboji byl běh na 60 metrů. Matěj Bouška zaběhl čtvrtý nejlepší čas mezi třiceti závodníky. Po dvou disciplinách figuroval chyšecký atlet na druhém místě. Následovala dálka, kde skončil sedmý.

V průběžném pořadí pak chyšecký atlet klesl na třetí místo a od druhého ho dělilo pouhých pět bodů. V závěrečném běhu na 600 metrů doběhl Matěj Bouška v čase 2:00,24 minut druhý za vedoucím závodníkem víceboje Tomášem Nevěřilem. V hodnocení celého čtyřboje se vyhoupl Matěj Bouška na výborné druhé místo se ziskem 1 236 bodů. Zvítězil Tomáš Nevěřil z Veselé Atletiky s 1 371 body, třetí skončil Antonín Stibor z TJ Lokomotivy Veselí nad Lužnicí, který měl 1 168 bodů. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace