• Vokální soubor X-TET

sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

• Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Čimelice rychlé vedení neudržely, tři body slavil Jankov

ČIMELICE – V sobotu 16. listopadu čekal svěřence Rostislava Grossmanna závěrečný zápas podzimní části krajského přeboru. Ve svém areálu přivítali tabulkového souseda z Jankova, který měl pouze o tři body více. Siko chtělo konečně přerušit nepříznivou bilanci z posledních utkání a na domácí půdě se rozloučit třemi body. To se po velice slibném začátku nakonec nepovedlo. Čimelice ztratily brzké vedení a nakonec prohrály o dva góly. Velký vliv na výsledek měla určitě absence domácího brankáře Tomáše Hřebejka, který kvůli zlomenině žeber mezi třemi tyčemi chyběl. Čimelice vyšly naprázdno potřetí v řadě a přezimují na sedmé příčce.

SK SIKO Čimelice – FK Jankov 2:4 (1:2)

Branky: 6. Hovorka, 92. Mezera – 41. a 68. Smékal 2, 32. Klíma, 90. Hovorka (vlastní)

Rozhodčí: Kroutl – Macko, Izugrafov, ŽK: 3:3 (Hegenbart, Sigmund, Mezera – Komárek, Bürger, Klíma). Diváků: 120

Čimelice: Nosek – Jizba, Bednařík, Hegenbart, Listopad, Káš (46. Nekl), Převrátil, Sigmund, Varhan, Hovorka, Řezáč (67. Mezera)

Jankov: Komárek – Jirkovský, Popelka, Lošek, Zajíc, Bürger, Kroneisl, Kollár (88. Hüttner), Lovička (78. Fajtl), Klíma (85. Beránek), Smékal (90. Kočer)

Od úvodního hvizdu byli domácí aktivnější. Čimelice svého soupeře zamkly na jeho vlastní polovině a k míči ho téměř nepouštěly. Už po pěti minutách se domácí příznivci radovali, když chybu v rozehrávce potrestal Petr Hovorka – 1:0. Siko i po vedoucí brance bylo lepším týmem, ale své další šance nedokázalo dotáhnout. Postupem času se osmělili také hosté. Vyrovnání se dočkali po půl hodině hned z první větší šance. Míč za záda Václava Noska, který nahradil zraněného gólmana Tomáše Hřebejka, dostal Petr Klíma. Inkasovaná branka Jankov nakopla, naopak hra Čimelic šla dolů. Hosté dokázali ještě do přestávky stav otočit a do druhé půle vstoupili s nejtěsnějším náskokem – 1:2. Po obrátce byli domácí sice víc na míči, ale do příležitostí se dostával spíš hostující celek. Ten přidal další dvě trefy a skóre začalo pro domácí vyhlížet děsivě – 1:4. V poslední minutě alespoň trochu odvrátil hrozivý výsledek, který tak úplně dění na hřišti neodpovídal, Jan Mezera – 2:4. Potom se ještě mezi hráči strhla potyčka, za kterou sudí Vít Kroutl rozdal hned čtyři žluté karty. Kupodivu všech diváků jí obdržel i Jan Sigmund. Ten sice ve strkanici nefiguroval, ale nabídl pomoc ležícímu soupeři. A jak trefně poznamenala jedna divačka: ,,Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.“

Ve středečních novinách zhodnotí závěrečný duel podzimu trenér Čimelic Rostislav Grossmann.