Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Členové volebních komisí si na podzim polepší

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V rámci letošních voleb do zastupitelstev obcí a do senátu dojde k navýšení odměn okrskových volebních komisí. „O stovky korun si polepší člen, zapisovatel i předseda. Vidina vyšší odměny tak bude možná více občanů motivovat. Zájemci se mohou hlásit už nyní osobně na správním odboru, ale i na telefonním čísle 386 805 020,“ uvedl vedoucí českobudějovického správního odboru Jan Kostík.

Voličské průkazy se pro komunální volby nevydávají, pro senátní ano. Jihočeského senátora mohou držitelé průkazu volit pouze v rámci obvodu č. 14. Město je sčítacím okrskem pro 90 volebních okrsků. „Jedinou změnou je, že okrsek č. 32 U Výstaviště bude z důvodu rekonstrukce budovy zrušen a nově vznikne v Místní komunitě Salesiánů Dona Boska v ulici Emy Destinnové č.1," dodal Jan Kostík. První zasedání okrskových volebních komisí se uskuteční 13. září v českobudějovické Sportovní hale.

Senátní obvod č. 14 – České Budějovice je tvořen východní částí okresu České Budějovice ohraničenou na západě obcemi Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Žimutice, Dolní Bukovsko, Drahotěšice, Vlkov, Hosín, Hrdějovice, České Budějovice, Srubec, Ledenice, Borovany, Petříkov a západní částí okresu Jindřichův Hradec ohraničenou na východě obcemi Cep, Majdalena, Třeboň, Lužnice a Klec.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace