Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Co bude dál s táborským bazénem?

TÁBOR - Téměř na rok přesně od znovuotevření táborského bazénu po první etapě rekonstrukce se radní na zasedání začátkem února bazénem zabývali znovu. Ve druhé etapě, která se podle původních záměrů plánovala na letošní léto, měla přijít na řadu vana 25 metrového vnitřního bazénu. Radnice ale tento plán odsouvá. Důvodem je nedostatek peněz v situaci, kdy se začíná stavět za 153 milionů bez DPH sportovní hala u Stadionu Míru a současně u nemocnice Centrum pro seniory, které má stát včetně daně téměř 240 milionů korun.

 

Starosta Štěpán Pavlík uvedl, že úplně na neurčito se ale rekonstrukce samotného bazénu odsunout nemůže, protože už teď se pohybuje na hraně havarijního stavu. "Řešit se to musí do pěti let," zmínil starosta. Město doufá, že na stavbu Centra pro seniory nakonec získá nějaké dotační peníze od státu a nebude muset celou investiční akci platit samo. Pak by se dalo o bazénu znovu mluvit. Rekonstrukce bazénové vany se odhaduje na částku 30 milionů korun.

Na stole je ale požadavek vodních pólistů a akvabel, kteří by rádi, aby se při této rekonstrukci bazén o dva metry prohloubil a tím získali regulérní podmínky pro svůj sport. Jejich soutěže se v táborském vnitřním bazénu pořádat nedají. Jenže zvýšení hloubky o dva metry byl podle předpokladu stálo 12 milionů navíc. Nekopalo by se do hloubky, počítá se s nástavbou ochozů směrem nahoru. Starosta Pavlík připomněl, že venkovní bazén přitom hloubkové parametry pro pólisty i akvabely splňuje. Proto stojí za úvahu i zastřešení venkovního areálu v souvislosti s budováním zážitkového aquaparku. Ten měl být předmětem třetí etapy rekonstrukce plaveckého areálu dostavbou směrem ke Stadionu Míru. Odhady nákladů na stavbu aquaparku ale zatím vůbec neexistují. I proto se nyní radní rozhodli, že nechají zpracovat studii celkového řešení areálu.

V první etapě se za 125 milionů zrekonstruoval vstupní vestibul, šatny, dětské bazénky, v patře vznikl wellness s venkovní terasou a opravila se i střecha. "Bazén je oblíbený, v zimě tam chodí až 800 lidí denně a tato čísla ukazují, že musíme mít plán na další rozvoj areálu, i když teď nemáme peníze. V horizontu pěti let bychom chtěli mít jasnou koncepci, hotový projekt a vždycky, když to půjde, aby se kus udělal," dodal starosta.

 

Diskuse k článku - 20 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Vladimír Šíp 

  Reagovat

   

  Připusťme, že na těch názorech je něco pravdy. Že Tábor jako město má určitý typ problémů, které jsou tak daleko, že se zde výrazně zvedl průměrný věk a je na 14 místě v hodnocení jihočeských měst a zastupitelstvo je zmatené. Otázka tedy zní: dá se něco dělat do voleb 2022 a jak volby dopadnou? Přijde zase jen cca 30% a nebo dojde k něčemu takovému jako ve Strakonicích a vyhrají občané nebo Piráti?

  Vloženo 17.2.2020 08:37:52

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No pokud by vyhráli Piráti, je to už opravdu na emigraci.

   Vloženo 17.2.2020 08:54:57

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Bingo

    Vloženo 17.2.2020 10:39:52

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ano. Zastupitelstvo je zmatené. Pokud ale čtu Vaše různé příspěvky, tak o Vás se dá zase říci že jste pomatený. Odpověď tedy zní: Pořiďte si křišťálovou kouli abyste mohl věštit jak volby dopadnou a nebudete muset psát kraviny.

   Vloženo 17.2.2020 11:21:17

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jasně, ať všichni strčí hlavu do písku, to by se Vám asi líbilo. Jste v Táboře fakt stádečko ovcí, která si nechá všechno líbit. Je mi vás upřímně líto.

    Vloženo 17.2.2020 16:31:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Bazén ma být o dva metry hlubší, aby byl jako venkovní? Teď má 1.30m takže bude mít 3.30m? To je hloubka jako blázen a ta venku rozhodně není. Někdo tady spíš nepochopil souvislosti. Možná já :-)
  Rozuměl bych na 2m hloubky a né o 2 metry.

  Vloženo 16.2.2020 13:16:18

 • Martina 

  Reagovat

   

  Tábor je divné město.

  Vloženo 16.2.2020 12:43:04

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tábor je dobré město, ale pod divným vedením.

   Vloženo 16.2.2020 12:52:14

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Divné vedení = jeden paskvil za druhým. Navíc obrovská nadřazenost a neschopnost.

    Vloženo 16.2.2020 12:55:52

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Tábor je pěkné město ve kterém se děje spousta věcí, ostatně jako v mnohých dalších. A těch deset zoufalců, kteří nejsou schopni ničeho jiného, než kydat svojí nenávist v diskuzi pod každým článkem na tom nic nezmění. Naštěstí je na ulici nepotkáte.

     Vloženo 17.2.2020 07:47:19

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Vás asi taky ne jinak by vám bylo jasné, že tady chcíp pes a současná klika se stará jen sama o sebe na Starým městě.

      Vloženo 17.2.2020 09:06:09

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       A co ti tady chybí?

       Vloženo 17.2.2020 13:31:17

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Když zůstaneme u toho bazénu. Tak jen kvůli jeho"kvalitě" jezdí vyznavači příjemného vykoupání, zaplavání a hezkých zážitků ve vodě raději do jiných měst.... V létě u venkovního bazénu, mimotáborští návštěvníci, kteří tam chtěli strávit odpoledne jen kroutili hlavou nad tímto okresním "plivátkem" a jeho vybavením i celkovým vzhledem.

      Vloženo 17.2.2020 09:14:25

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na radnici jsou nýmandi, do všeho hrrr, slibem nezarmoutíš a smutek útěk. Bazén, aquapark, nikdy nebude.

  Vloženo 16.2.2020 11:27:25

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jak může nějaký chytrák z radnice naplánovat zahájení 3 takto investičně náročných akcí v jednom roce, pokud jenom doufají že dostanou na něco dotace, mi není jasné. Nebo nevědí kolik peněz mají v kapse a nyní s údivem zjistili že jich mají nedostatek? Tady se jenom na všechno pořád zpracovávají studie a maže se lidem med kolem huby s výhledem na další volby. Smrdí korunou a slibují lidem aquaparky, zastřešení venkovního bazénu a nemají přitom ani ánung o nákladech na tyto akce. Čistý populismus. Ještě je třeba nechat zpracovat studii na metro ze Sojčáku na Pražák, s propojením Sezimáku a Plané.

  Vloženo 16.2.2020 10:09:58

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   O jakém chytrákovi mluvíte? Starosta je autorizovaný stavební inženýr s více než dvacetiletou praxí, na svém kontě má řadu realizací, takže tvrzení, že radnice nemá informace o cenách staveb je směšná. Co máte za sebou vy, všeználku? Nicméně můžete jít do voleb a Táboru předvést, jak se to má dělat, když tak všemu rozumíte :-)

   Vloženo 16.2.2020 15:21:33

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Za prvé. Starostu z nějakého chytráka z radnice jste si vydedukoval Vy. Já žádného starostu nezmiňuji. A za druhé. Pokud tedy mají autorizovaný stavební inženýr s více než dvacetiletou praxí a s řadou realizací na kontě a další (j)elita z radnice informace o cenách staveb, tak proč odsouvají realizaci druhé etapy bazénu? On i žák třetí třídy ZŠ si dovede spočítat, že pokud má někdo k dispozici např. 400 miliónů a za sportovní halu dá 153 mil. bez DPH, za Centrum pro seniory dá včetně daně 240 mil., tak že mu dalších 30 mil. na rekonstrukci bazénové vany nezbyde potřebná částka! A pokud tedy mají ánung o cenách staveb, tak zřejmě nemají opravdu ánung o stavu městské kasy. Jinak by další projekty neodsouvali. Nejlepší je ale ta poslední věta článku: v horizontu pěti let....vždycky když to půjde, aby se kus dodělal. To je stejný přístup jako když si vlaštovky stavějí hnízdo a čekají, až zase zaprší a bude bláto, aby si postupně hnízdo poslepovaly. A než ho takto posupně slepí, tak jim mezi tím spadne ta první část kterou začaly a musí začít znovu stavět.

    Vloženo 16.2.2020 18:13:21

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace