Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Co potřebujete vědět o operaci kloubů, prozradí v táborské nemocnici

TÁBOR - Ortopedické oddělení Nemocnice Tábor zahajuje pravidelné semináře pro pacienty, kteří v nejbližší době podstoupí plánovanou operaci výměny kyčelního či kolenního kloubu. Tato dnes již běžná ortopedická operace je pro pacienta náročnější a předchází jí určitá historie onemocnění, spojená s bolestí a omezení v pohybu. „Aby operace proběhla bez problémů, je potřeba pacienta poučit a seznámit s předoperační přípravou, operací samotnou i péčí pooperační, do které spadá i pooperační rehabilitace. Obrovskou výhodou je, pokud pacient přichází na operaci již s naučenými stereotypy a předem zná cvičení po operaci. Může pak na pooperační rehabilitační postupy lépe reagovat, lépe spolupracovat, což také mnohdy umožní kratší dobu hospitalizace," uvedla vrchní sestra operačních oborů a hlavní organizátorka akce Hana Kubešová.

 

A co se tedy pacienti na semináři konkrétně dozvídají? Proč nepodceňovat důkladné předoperační vyšetření, jakou předpokládanou dobu v nemocnici stráví a jak důležitý je výběr správné obuvi, co se děje těsně před operací i po operaci, kdy a jak začít pod dohledem fyzioterapeutky cvičit již na lůžku, jaké kompenzační pomůcky si naopak pořídit domů včetně jejich ukázek a možnosti vyzkoušet si je. Prostor je i pro dotazy, na které rády odpoví a celým seminářem provedou právě vrchní sestra operačních oborů Hana Kubešová, staniční sestra ortopedického oddělení Jana Sulková a fyzioterapeutka Ilona Klášterková.

Zahajovací seminář pro pacienty před operací totální výměny kyčelního či kolenního kloubu, proběhl 1. února ve druhém patře pavilonu chirurgických oborů, vedle ambulance infúzní terapie. Další semináře budou probíhat každou první a třetí středu v měsíci. Příště tedy zase ve středu 15. února od 13 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace