Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Co se děje v jihočeské ČSSD?

Boj o to, kdo opanuje tuto budovu, nastane už příští rok.

Boj o to, kdo opanuje tuto budovu, nastane už příští rok.

JIŽNÍ ČECHY – O víkendu vzbudila pozornost nominační konference budějovické organizace ČSSD, která stejně jako krumlovská o pár dní dříve navrhla do čela budoucí kandidátky pro krajské volby 2020 současnou hejtmanku Ivanu Stráskou. Rozruch nastal jednak proto, že Ivana Stráská se doposud vyjadřovala ve smyslu, že na postu hejtmanky už pokračovat nebude. Před pár dny do médií řekla, že krajskou socdem kandidátku je připravena svou účastí podpořit. Otazníky se vzápětí vyrojily nad tím, co krumlovská a budějovická okresní organizace míní tím, když ji navrhují jako číslo 1. Změnu postoje Ivany Stráské k hejtmanství nebo možnost, že lídr kandidátky nebude usilovat o post hejtmana?


Jak ale připomíná předseda okresního výkonného výboru ČSSD v Českých Budějovicích Vítězslav Ilko, do konečné podoby budoucí krajské kandidátky je ještě daleko.

Momentálně dobíhají okresní nominační konference. Se zvědavostí se očekává hlavně konference jindřichohradecká, která proběhne 28. listopadu. V tomto regionu je doma předseda krajského výboru ČSSD Jiří Zimola, který v minulých dnech zamotal svým spolustraníkům hlavu. Nejprve avizoval vznik názorové platformy Změna 2020, ale teď radní Týna nad Vltavou David Slepička zaregistroval politické hnutí s tímto názvem. Údajně z popudu Jiřího Zimoly. Podle stanov ČSSD ale nemohou být členové jiných hnutí nebo stran na kandidátce ČSSD. Zimolovi spolustraníci proto znejistěli, jestli vůbec mají jeho osobně a jeho příznivce na kandidátku ČSSD nominovat. Podle včerejšího vyjádření Vítězslava Ilka se jim vysvětlení od Jiřího Zimoly nedostává.

„Dokud jsme mluvili o platformě či frakci, byl zájem vytvořit krajskou kandidátku z členů ČSSD včetně Změny 2020 a i z nečlenů. U nás však žádnou vnitřní diskusí neproběhlo, že by se měla Změna 2020 zaregistrovat jako hnutí. Proto jsme překvapeni. Nevíme, kdo z lidí, které nyní nominujeme jako kandidáty ČSSD, případně později přestoupí k hnutí Změna 2020," dodal Ilko.

Nyní kažná nominační konference v sedmi jihočeských okresech navrhuje na krajskou kandidátku ČSSD kolem 12 lidí plus zhruba pět náhradníků. Jakmile bude celý tento soubor nominovaných pohromadě, musí se odeslat na předsednictvo ČSSD do Prahy k odsouhlasení. Podle Ilka je to novinka a moc ji nechápe.

Před čtyřmi lety pražské ústředí vyškrtlo jihočeské krajské organizaci lídra Jiřího Zimolu a na protest z kandidátky odstupovala Ivana Stráská. Teď už chce mít Praha pod kontrolou i okresní nominanty.

„Někdy do února obdržíme z Prahy odsouhlasené nominované kandidáty a z nich se pak na krajském předsednictvu ČSSD vytvoří návrh 55 členné kandidátky do krajského zastupitelstva, která bude předložena na konci března k odsouhlasení  krajské konferenci," popsal další postup Ilko.

Připustil, že pokud by v Praze opět v jihočeských nominacích škrtali, nejspíš by to v jihočeské členské základně vyvolalo nesouhlasné reakce.

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jedna pro Mojmíra 

  Reagovat

   

  Možná by bylo dobré, aby odborníci Vašeho kalibru, kteří zde velmi hojně poskytují příspěvky, vystoupili z anonymity a předvedli nám, co vše lze dělat lépe. Dle Vašich předchozích příspěvků je evidentní, že se velmi dobře orientujete v problematice lesního hospodářství, politologie, politiky, ekonomiky, historie, možná i nukleární energetiky atd., ale je velká škoda, že si tyto znalosti necháváte pro sebe. S odborníkem Vašeho formátu jsme mohli již dávno překonat životní úroveň Švýcarska. Jen ten pravopis, tam Vám to moc nejde, zřejmě to je pod Vaší úroveň řešit takové marginálie, stejně jako jsou pod Vaši úroveň lidé, do nichž se tu dokola navážíte. Ty komplexy, to je bohužel hrozná věc... to je třeba se z toho aspoň takhle verbálně vyzvracet.

  Vloženo 26.11.2019 12:39:48

  • mojmír 

   Reagovat

    

   Přesně tak, sem se z těch příspěvků "verbálně vyzvracel". (Naštěstí že nás totiž v JK usměrňuje "stát" z Prahy).
   Hlavní je, že politici "jdou" do svých funkcí naprosto dobrovolně. Ba se o ně přece perou! A jsou to ponejvíce stále titíž! A musí zásadně počítat s kritikou lidí, které se "snaží" řídit. Tak co to je, to vaše- se dokola NAVÁŽÍTE ?
   O nás nejvíc rozhodují hejtmanka p.Stráská a její náměstek p. Hroch. Nikdo je k tomu nenutil, tak musí unést i kritiku.
   A naposled, na rozdíl od vás zveřejňuju své příspěvky pod jednou "značkou". A vy jste kdo, s těma opravdovejma komplexama?

   Vloženo 2.12.2019 21:28:13

 • platformisté 

  Reagovat

   

  už jednou v táborském Palcátu, když bylo" ouvej a začínalo téct do bot " se snažili založit /Zimola, Stráská a j./ platformu.
  Umí to sehrát kouzelně . Tak na krajskou konferenci byli pozváni jen ti prověření z okresních konferencí, kteří šíří jejich hvězdnou slávu. Když měl jít Zimola do Ústředního výboru ČSSD, tak Stráská usilovala /bez jakékoliv kvalifikace v sociálně právní oblasti o míésto ministryně MPSV, neuspěla a pro TV prohlásila:" Jestli Jiří /Zimola / odejde do Prahy, nevadí, že jsem neuspěla "JÁ " Jihočechy neopustím a budu za něj svědomitě vykonávat funkci hejtmanky./ a svědomitě podepsala milionové odměny manažerům nemocnic zřizovaných KÚ a jiné lumpárny "Účel světí prostředky " /jak si získat věhlas / a J Á budu opět se svými neuvěřitelnými vědomostmi a znalostmi/ v každém odboru KÚ/se svým rozhodováním o v š e m nenahraditelnou hejtmankou "na věčné časy " //Nevíte "jak chutná moc " a můžete se denně při každé příležitosti i v médiích zviditelňovat???

  Vloženo 25.11.2019 16:37:40

 • XXX 

  Reagovat

   

  ČSSD se řítí k neúspěchu v krajských volbách. A tak někteří slimáčci přelézají na slibnější a větší kapustičku.

  Vloženo 25.11.2019 13:00:00

  • Eda 

   Reagovat

    

   Tak o tom pochybuju, že by nové hnutí Změna bylo vůbec volitelné. Bejt slimákem, tam nelezu.

   Vloženo 25.11.2019 13:13:02

 • Magda 

  Reagovat

   

  V Praze se fakt zbláznili. V čem by ještě chtěli venkov dirigovat?

  Vloženo 25.11.2019 12:48:21

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ve fšem

   Vloženo 25.11.2019 14:24:14

   • mojmír 

    Reagovat

     

    Fakt Faše Fosobně Fsnad Fobjektivně Fědomě Fposreané Fyjádření F Falešném Fzdychání Froč Furt F Ftej Flavním Fopruzu Fpraze Fakt Fšeliko Falešně Fyfádějí?

    Magdo...No protože jsme stát. A malej. Proto máme než jedno centrum. A, "F"akt je, že ti nejschopnější mladí z venkova a JK studují, a následně se logicky uplatní v Praze. A pak nás často řídí. Naštěstí. V JK a Milevsku pak zůstávají ti méně schopní a zodpovědní (Jako přirozeně všude jinde ve světě!). V JK třeba politici s "myšlením" z let komunistických. Ať je to za Čssd Stráská nebo Zimola. Nebo P. Hroch za Jihočechy , který má na starost právě venkov. A ti všichni, podmínky pro budoucnost a nadané mladé lidi, kteří by schopně řídily JK i bez Prahy, prostě nejsou schopni vytvářet.
    VOLTE MAGDU, ZRUŠENÍ NP ŠUMAVA A SAMOSTATNOU REPUBLIKU JK.

    Vloženo 25.11.2019 18:39:42

    • To Mojmír 

     Reagovat

      

     Proboha ty tele přečti si to po sobě. I když dost pochybuji že bys odhadl záhady např. kde se píše měkké a kde tvrdé I/Y.

     Vloženo 25.11.2019 22:33:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace