Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Cyklisté v Písku využijí novou cyklostezku

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK – Ve čtvrtek 23. ledna v půl deváté ráno v Písku slavnostně otevřeli další cyklostezku, a to v úseku Písek – Smrkovice, v délce přibližně dva kilometry.

 

I. etapa plánované cyklostezky, která má postupně propojit Písek, Smrkovice a Semice, byla dokončena v prosinci. Uvažuje se celkem o pěti etapách a po jejich dokončení by cyklostezka měla být dlouhá téměř osm kilometrů. „Stezka je dost široká, není tu kopcovitý terén, takže je vhodná i pro in -line bruslaře. Zhruba polovinu nákladů na vybudování první etapy, které činily přibližně deset milionů korun bez DPH, pokryla dotace z ROP Jihozápad, zbytek uhradí město,“ informoval tiskový mluvčí Roman Ondřich.

Nejsložitější v budoucnu podle něj bude křížení cyklostezky se silnicí ve směru na České Budějovice.

„Letos počítáme s vybudováním další části cyklostezky, která by měla propojit sídliště Jih s obchodní zónou, po které občané už dlouho volají,“ doplnil Roman Ondřich.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace