Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Daňová kobra v akci. Policisté a celníci si připsali další úspěch

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeská daňová kobra si v tomto týdnu připsala na své konto další úspěch. Policisté a celníci zadrželi a obvinili dva cizince, kteří poškodili náš stát o bezmála 70 000 000 korun. Výsledkem další společné práce finanční správy, celníků a policistů jsou dva obvinění.

Zhruba stovka policistů a celníků, na základě podnětu Finanční správy ČR provedla tento týden v úterý a ve středu razii na několika místech celé České republiky. Policisté a celníci provedli sedm domovních prohlídek a šest prohlídek jiných prostor. Zajistili bezmála 3 000 000 korun v hotovosti, mobilní telefony, počítače a dokumenty dokazující trestnou činnost dvojice zadržených a následně obviněných mužů původem z bývalého Sovětského svazu, kteří aktuálně vystupuvali jako občané Maďarska.

Na případu rovněž pracovala intenzivně i Finanční správa ČR, respektive Finanční úřad pro Jihočeský kraj. V den realizace byly vydány a oznámeny zajišťovací příkazy 3 právnickým osobám v souhrnné výši 5 mil. Kč, z čehož většina finančních prostředků byla zajištěna na bankovních účtech.

Vyšetřovatel oba muže (padesátiletého šéfa a jeho čtyřiačtyřicetiletého komplice) obvinil jako spolupachatele zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. 

Muži od ledna 2016 rozjeli systém řetězených firem, které fakticky ovládali, ale které většinou založily či získaly nastrčené osoby (bílí koně). Systém těchto více jak stovek firem zajišťoval pracovníky, respektive personální agendu do normálně a reálně fungujících firem z oblasti gastro služeb. Obvinění muži pomocí dalších najatých předáků dodávali do reálně fungujících firem převážně zahraniční pracovní síly. Aby vše fungovalo a aby byl dostatek pracovníků, tak je také vybavovali většinou padělanými pracovními doklady, také padělanými výpisy rejstříku trestů, potravinářskými průkazy... Firmy pak za tyto pracovníky platily. Obvinění muži však tyto zisky řádně nedanili, navíc vykazovali fiktivní pohledávky realizované právě přes řetězec ovládaných firem a snižovali tak velmi razantním způsobem daňový základ. Kriminalisté zatím dokumentují škodu způsobenou státu ve výši bezmála 70 000 000 korun, nicméně podle zajištěných materiálů a důkazů by se mohla vyšplhat i na částku dvojnásobnou.

Trestní zákoník na skutek, kterého se měli oba obvinění dopustit a poškodit při něm Českou republiku, pamatuje trestem odnětím svobody v délce pěti až deseti let.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No tak asi to logicky bude z bývalých států SSSR, na které nyní nedá dopustit naše opozice a pražská kavárna. Pokud by to byli Rusové, tak se to napíše vzhledem k nynějšímu trendu - vše co je z Ruska je špatné - natvrdo. Takže Rusové to asi nebyli.

  Vloženo 8.9.2019 09:00:55

  • Karel 

   Reagovat

    

   Pane bože, ty jsi moula....

   Vloženo 8.9.2019 11:22:37

   Vaše reakce:

   Zbývá znaků: 1200
    
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Aljaška

  Vloženo 7.9.2019 18:41:39

 • oskar 

  Reagovat

   

  ......původem z bývalého Sovětského svazu...... je to "širokaja strana"...... a nelze to upřesnit ze které současné "republiky".

  Vloženo 7.9.2019 18:04:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace