středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

• Drahá legrace

středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Divadelní představení.

Derby jako řemen! Gólové dostihy rozhodnul Kutner

Fotbalisté Soběslavi prožili v sobotu odpoledne velkou radost. S dvaačtyřicetiletým Markem Nývltem (vpravo) v brance porazili Táborsko B 4:3. , Autor: Josef Janda

Fotbalisté Soběslavi prožili v sobotu odpoledne velkou radost. S dvaačtyřicetiletým Markem Nývltem (vpravo) v brance porazili Táborsko B 4:3.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Sobotní divizní duel mezi Soběslaví a Táborskem B nabídnul sedmigólovou přestřelku se šťastnějším koncem pro domácí tým. Hosté se ujali po půlhodině vedení, nicméně Soběslav třemi góly otočila. Honbu za bodovým ziskem vyhlásilo Táborsko v posledních dvaceti minutách, kdy srovnalo. V 90. minutě ovšem po zmatku před Novákem skóroval Kutner a zařídil Soběslavi všechny body po výsledku 4:3. Hosté reklamovali faul na brankáře Nováka, u sudího Průchy ovšem nepochodili.

Na poražený tým čekalo po utkání poslední místo v tabulce, které si ze Soběslavi odvezlo Táborsko. Spartakovci mohutně slavili nejen těsné vítězství a první divizní výhru dvaačtyřicetiletého gólmana Marka Nývlta, ale také 50. narozeniny někdejšího vedoucího týmu Františka Maršíka.

FK Spartak Soběslav – FC MAS Táborsko B 4:3 (1:1), branky: 59. a 90. Kutner, 32. Chotovinský, 52. Bouchal – 30. Radosta, 72. Postřihač, 84. Kopřiva, rozhodčí Průcha – Tesař, Tupý, ŽK (2-1): 44. Boháč, 90. Kutner – 64. Vandas, 323 diváků.

Soběslav: Nývlt – Zeman, Boháč, Suchan, Chotovinský – Bouchal, Podráský – Vaněk (94. Smetana), Kutner, Mazouch (92. Žalda) – Nohava (68. Dvořák).

Táborsko B: Novák – Větrovský, N´Gimbi, Prošek, Mikuláštík (59. Postřihač) – Kopřiva – Radosta, Berešík, Nerad, Vozihnoj (46. Peterka) – Vandas.

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí duel trenér Soběslavi Radek Hajič. Proč jeho svěřenci dostali v závěru duelu dvě branky? Jak uzpůsobil taktiku vzhledem k absenci gólmanské jedničky? Jak se mu trénovalo proti druholigovému trenérovi?

Trenér Táborska B Kamil Tobiáš se zamyslí nad příčinami prohry. Co říká na gól z 90. minuty, kterým jeho tým prohrál?

Střelec vítězného gólu Soběslavi Aleš Kutner se zamyslí nad klíčovým momentem ze závěru duelu. Jak vnímal první poločas, který se hrál hodně opatrně?