pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

• Velikonoční hraní na kantely

pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Derby u dna tabulky vyhrála Želeč brankou z penalty

Michal Brůžek rozhodl o vítězství Želče nad Dražicemi 3:2 brankou z penalty v 92. minutě. Gólmanu Bakovi nechybělo mnoho, aby míč rukou zasáhl. , Autor: Josef Janda

Michal Brůžek rozhodl o vítězství Želče nad Dražicemi 3:2 brankou z penalty v 92. minutě. Gólmanu Bakovi nechybělo mnoho, aby míč rukou zasáhl.     Autor: Josef Janda

ŽELEČ – Napínavý a bojovný duel sledovali příznivci fotbalu v Želči, kam přijely v sobotu odpoledne k záchranářskému souboji Dražice. Po vyrovnaném prvním poločase sledovali diváci drama. Po deseti minutách druhé půle se dostali hosté do vedení a v 68. minutě mohl Jiří Štecher poslat Dražice z penalty již do dvoubrankového náskoku. Slabý pokus po zemi ale Blažek lapil a hned za minutu se radoval se spoluhráči z vyrovnání. Podobně jako v minulém kole doma s Protivínem nedohráli Dražičtí v jedenácti. Po druhé žluté kartě šel do sprch Matyáš Stuchlík a domácí vycítili sedm minut před koncem šanci na všechny body. A dočkali se!

V poslední nastavené minutě sáhl gólman Baka rukou po Pavličkovi a kopala se penalta i na domácí straně. Želečtí příležitostí nepohrdli a kapitán Michal Brůžek rozhodl o důležitém vítězství Želče nad Dražicemi 3:2 prudkou ranou téměř doprostřed branky.

TJ Sokol Želeč – TJ Dražice 3:2 (1:1), branky: 38. Sokolt, 69. Šindelář, 92. Brůžek (z pen.) – 44. Veselý, 55. J. Štecher, rozhodčí Havlík – Lovětínský, Kotalík, ŽK (3-3): 67. Kukučka, 75. Brůžek, 85. Šindelář – 68. a 83. M. Stuchlík, 89. Böhm, ČK (0-1): 83. M. Stuchlík, 50 diváků.

Želeč: Blažek – Pavličko, Škrábek, Fiala, Holub, Šváb, Kukučka, Prokeš (46. Šindelář), Sokolt, Froněk, Brůžek.

Dražice: Baka – Novotný, Veselý, Kromka, Bareš, Hořejší, M. Stuchlík, Vlašín, J. Štecher, Böhm (89. J. Stuchlík), Kouřil.

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí utkání trenér Želče Roman Lukáč. Jak hodnotí důležitý souboj o záchranu? Kdy se zápas otočil ve prospěch Želče? Co říká na vítězný gól v poslední minutě z penalty?

Střelec vítězné branky Želče Michal Brůžek prozradí, proč šel na penaltu v poslední minutě právě on. Co se mu před ní honilo v hlavě? Jak vnímali domácí dražickou sérii čtyř proher v řadě?

Kapitán Dražic Miloš Veselý sdělí, v čem spatřuje příčiny dalšího neúspěchu. Kdy se utkání lámalo? Proč Dražice prohrály všech pět jarních zápasů?