Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Dětský karneval

  neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

 • Čtyřlístek

  neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Děti dětem aneb Strakáček podruhé

STRAKONICE - Celé pondělí 15. května hostil strakonický kulturní dům dětské divadelní soubory. Konal se druhý ročník přehlídky Strakáček. Publikum mohlo zhlédnout osm představení a malé herce odměňovalo velkým potleskem.

Za vším stojí vedoucí dětského divadelního souboru Tlaminy Markéta Čarková. Její soubor zahrál hru Místo pro mě o mimozemšťanovi, který se vypraví na pro něj neznámou planetu Země. Představení bylo moc hezké a zároveň poučné. Mimozemšťan se musí vypořádat s nenávistí, falší a zlobou pozemšťanů. 

Aplaus si z jeviště užívali také děti z Dramaťáčku při ZŠ Dukelská Strakonice. Nabídly divákům filmovou klasiku Mrazík a tento těžký kus převedený na divadelní prkna zvládly skvěle. 

Na Strakáčkovi se dále představila třída 4.A při ZŠ Dukelská, která nastudovala pohádky O dvánacti měsíčkách a Sněhurka. Z Plané u Mariánských Lázní přijel soubor Kosáci, z Plzně soubor Před oponkou a z Horažďovic One Boy. Další strakonický soubor Madraha sehrála Strakonického dudáka. Organizace takové přehlídky je náročná a Markéta Čarková ji připravuje vlastně ve svém volném čase. Přesto slíbila, že příští rok se do přípravy pustí znovu, aby se ze Strakáčka stala další tradiční akce ve Strakonicích. 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Před oponkou 

  Reagovat

   

  Děkujeme za milé přijetí a skvělou organizaci ! Je málo takových nezištných, obětavých a schopných lidí jako Markéta !

  Vloženo 16.5.2017 22:21:10

 • Pavel Č 

  Reagovat

   

  Markét, jsi prostě šikulka !!! Říkat cokoliv více je zbytečný ... ;-)

  Vloženo 15.5.2017 23:49:04

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace