Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Akvatrhy ryb, rostlin a příslušenství - jaro 2020

  sobota 28.3 9:00 až 12:00 - Třeboň, Městská hala roháč, Na Sadech 349/II

 • Madam Colombová zasahuje

  sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Do Bernartic zamířilo jedno z nejúspěšnějších amatérských představení roku

Nespokojené ženy v písecké tabákové továrně o rauchpauze mají už dost habsburských příkazů a zákazů! , Autor: L. Kolářová

Nespokojené ženy v písecké tabákové továrně o rauchpauze mají už dost habsburských příkazů a zákazů!     Autor: L. Kolářová

BERNARTICE - V sobotu večer se v bernartické sokolovně sešlo na divadelním představení jen něco přes 30 diváků. Škoda. Pravděpodobně mnozí netušili, že k nim míří veleúspěšné představení píseckého Divadla Pod čarou, s nímž písečtí herci vystoupali přes regionální i celostátní přehlídky až do Jiráskova Hronova, kde se v srpnu prezentovalo to nejlepší z amatérské divadelní scény za poslední rok. Hudební komedie O 14 dní dříve pojednává o skutečné historické události, kdy v Písku omylem vyhlásili v roce 1918 samostatnou republiku v předstihu.

Komedie se pak trefuje do jevů, které jsou aktuální dodnes - zděšení, když Písečtí zjistili, že održení od habsburské monarchie vyhlásili jako jediní v republice, bryskní převlékání kabátů a měnění praporů... Ještěže hejtman se mohl vymluvit na španělskou chřipku!

Zdařilá komedie Františka Zborníka, kterou písecké Divadlo Pod čarou nastudovalo k loňskému 100. výročí vzniku Československa, získala cenu poroty i diváků na přehlídkce Štít města Prachatic, ceny na Dačickém kejklování a na celostátní přehlídce ve Volyni a postoupila až na letošní Jiráskův Hronov.

V Bernarticích se odehrála už 26. repríza a těžko říct, proč narozdíl od Borovan na Budějovicku, kde hráli písečtí divadelníci o den dříve pro plný sál, zůstali Bernartičtí vesměs doma. Kdo přišel, dobře se pobavil.

Herci z Podčáry jedou se svým představením 9. listopadu do Plzně, hrají ho i pro školy, a 8. listopadu se vrátí na domovskou scénu.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana 

  Reagovat

   

  Tak bohužel u nás do té hnusné sokolovny se nikomu nechce a hlavně já bych ráda šla ale nevěděla jsem to. Co příště dát třeba zmínku do Milevských novin? Jako to dělají například v Petrovicích? Každý neslyšíme místní rozhlas nebo nejsme týden co týden na vebu obce.

  Vloženo 20.10.2019 12:01:12

  • L. Kolářová, JčTeď 

   Reagovat

    

   V Milevských novinách pozvánka ve středu vyšla.

   Vloženo 20.10.2019 13:21:37

  • Alena Lišková 

   Reagovat

    

   A na vývěskách jsem viděla plakáty.

   Vloženo 20.10.2019 17:06:45

  • Jarda 

   Reagovat

    

   Já myslím ze ta Sokolovna není hnusna, ale to je názor každého na věc. Hlavně když se někam jde, tak se jde na něco, nebo s někým. To kde to je, je až poslední věc. Ale v Bernarticich už lidi nechodí nikam, kde se platí vstupné.

   Vloženo 20.10.2019 19:24:39

   • Věra 

    Reagovat

     

    No tak u nás už nechodí ani když je to zadarmo. Hnít doma je prostě lepší.

    Vloženo 21.10.2019 14:04:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace