Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Do Branic přijela Kovářovská OPONA

BRANICE – Rodiny s dětmi se sešly v sobotu 23. listopadu v kulturním domě v Branicích na představení pohádky Lotrando a Zubejda, známé z filmového zpracování, tentokrát v podání ochotnického spolku Kovářovská OPONA. Na pohádku se sešel zaplněný sál.

 

Kovářovská OPONA do Branic přivezla nejen známou pohádku Lotrando a Zubejda, ale i živý hudební doprovod. Příběh, ve kterém si strašlivý loupežník Lotrando pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl neotesaný mladík. Proto mladého Lotranda poslal do kláštera, aby se mu tam dostalo řádného vychování.

Když se vrátil, byl z něj poslušný a zbožný syn, jenže otec byl v tu dobu už vážně nemocný, proto mu musel slíbit, že převezme jeho řemeslo. A to nastaly mladému Lotrandovi těžké chvíle. Naštěstí potkal drvoštěpa Drnce, a s ním se, i přes otcovo důrazné - nepracuj!, vypravil za prací do daleké Solimánie, kde se trápil sultán Solmín nad nemocnou princeznou Zubejdou. Tu nakonec vyléčily tři věci: slunce, vzduch a láska.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace