Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jóga

    pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

  • Nalevo od výtahu

    pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Do Českých Budějovic se už v neděli po čtyřech letech vrátí nejvyšší fotbalová soutěž

 Autor: Jan Škrle.

    Autor: Jan Škrle.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – S cílem vážit si nejvyšší soutěže a zabojovat ze všech sil třeba i o vysněnou desítku vstoupí fotbalisté Českých Budějovic do nejvyšší tuzemské soutěže, která se pod Černou věží bude hrát po dlouhých čtyřech letech. První zápas čeká Jihočechy doma na Střeleckém ostrově už tuto neděli proti Opavě. „Až samotná sezona ukáže, jak na tom doopravdy jsme. V některých přípravných zápasech jsme si vedli velice dobře a můžeme být poměrně spokojeni. Věřím, že jsme dobře připraveni,“ uvedl pro klubový web trenér David Horejš na středeční tiskové konferenci před zahájením sezony. Dále také zaznělo, že postup do nejvyšší soutěže se blahodárně promítl na rozpočtu – podpora partnerů je řádově o deset milionů vyšší než loni. Narostl i zájem fanoušků, momentálně klub vydal kolem 1500 permanentních vstupenek na celou sezonu.

K týmu se ještě před startem sezony opět připojil také šikovný krajní obránce Matěj Helešic, který už pod Černou věží loni hostoval. Nyní Dynamo jedná zase o podmínkách jeho hostování s mateřským Baníkem Ostrava. Ve slezském klubu se zapojil do přípravy, ale zřejmě by v sezoně nedostával tolik příležitostí. Naopak do Sparty se z hostování v Dynamu vrací záložník Mareček, protože by v kádru trenéra Horejše neměl dostatečnou zápasovou zátěž. Stejně tak Roman Wermke odešel ještě před startem sezony na hostování do druholigového Sokolova. Na podmínkách smlouvy se pak Dynamo nedohodlo s Karstenem Ayongem, který nakonec bude hrát za druholigovou Duklu Praha.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace