Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Myslivecký ples

    sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

  • Retro disco s Milošem Zemanem

    sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Do jakých projektů investovalo město Vimperk v loňském roce?

VIMPERK – Řadu investičních akcí realizovalo město Vimperk v uplynulém roce. Hlavní stavební akcí byla kruhová křižovatka Fišerka, jejíž realizace trvala půl roku. Otevřena byla přesně dva měsíce před koncem roku a došlo i na úpravu dopravy. Město zde vynaložilo 7,7 milionu korun. V řádech milionů se dále pohybovala rekonstrukce sociálních zařízení v Základní škole Smetanova a rekonstrukcí prošla také ještě školní kuchyňka, vše za 3,7 milionu korun. Dva a půl milionu bylo investováno do střešní krytiny na Základní škole T. G. Masaryka Vimperk, k níž došlo na začátku prázdnin.

 

Za poliklinikou došlo k opravě parkovací plochy, rovněž byla provedena rekonstrukce chodníku v Pražské ulici od zaústění Žižkovy ulice k restauraci AMA v délce přibližně 135 metrů. To vše za 1,7 milionu korun. Zahájena byla stavební akce v podzámčí za 3,26 milionu, dokončena by měla být letos. Přes sedm set tisíc korun si vyžádala stavba nové autobusové zastávky Luční, letos by ještě měla být vybavena přístřeškem. Nové osvětlení dostal přechod pro chodce v Špidrově ulici a došlo i na nové veřejné osvětlení podél chodníku ve směru k železničnímu nádraží, což vyšlo v součtu na 420 tisíc korun.

Vylepšení se dostalo i budově městského úřadu, upraven byl vstup na podatelnu, instalován výtah a další stavební úpravy. Vše vyšlo na 5,3 milionu korun. V městských domech došlo k výstavbě 11 výtahů za 12,1 milionu, letos přijde na řadu dalších dvanáct. Oprava fasády staré radnice se týkala východního štítu a jižně orientované stěny objektu za bezmála 900 tisíc korun. Obnoven byl interiér hřbitovní kaple Nejsvětějšího srdce Páně ve Vimperku za 422 tisíc, šlo o poslední etapu celkové obnovy kaple v součtu za 2,4 milionu. První etapou naopak začala obnova kaple na Sklářích za 585 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace