Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Večer otevřených dveří

    pátek 22.11 18:00 - Milevsko, Klášter

    Program: 18.00 – individuální porhlídka klášterních prostor 19.00 – koncert Scholy Gregoriana Pragensis

  • Češi na Měsíci aneb nejen kosmonauti zkoumají měsíc

    pátek 22.11 18:00 - Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo nám. 19, Jindřichův Hradec

    Přednáška lektorky budějovické hvězdárny Jany Nevrklové.

Zobrazit všechny události
 

Do středeční stávky se zapojí i některé budějovické školy

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Také některé českobudějovické školy se ve středu 6. listopadu zapojí do celodenního protestu učitelů. Vyjádří tak svůj nesouhlas s tím, že vláda chce zvýšit platy o deset procent namísto slibovaných patnácti. Odborům se nelíbí, že celá částka nejde do tarifu, ale má být 8 % v tarifu a 2 % v pohyblivé složce „Požadavek odborů na zvýšení platů ve školství je legitimní, školství je v tomto směru dlouhodobě podfinancováno. Ale nutno dodat, že vázne způsob vyhlášení stávky. Vše je moc narychlo a trošku se zapomnělo na rodiče, kterým nemá kdo hlídat děti a mohou se tak dostat do poměrně složité situace,“ řekl náměstek primátora Viktor Vojtko.

 

Do stávky se zapojí mateřské a základní školy: MŠ Čéčova, MŠ Opletala, MŠ Pražská, MŠ Vrchlického nábřeží, MŠ Karla Štěcha, ZŠ Oskara Nedbala, ZŠ Grünwaldova, ZŠ Máj I., ZŠ Bezdrevská, ZŠ L. Kuby, ZŠ Kubatova. Stávku pouze podporují, ale mají provoz v plném rozsahu MŠ Kubatova, MŠ L. Kuby a MŠ U Pramene. ZŠ Nerudova má náhradní provoz z důvodu stávky poloviny pedagogů, žáci mohou být ve škole, kde bude zajištěn náhradní provoz bez výuky v plném rozsahu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace