Domácí premiéra vyšla Soběslavi na jedničku

Soběslav se v sobotu 26. srpna představila v divizi poprvé doma a porazila lídra z Českého Krumlova 3:0. Hráči si po utkání vychutnali radost s diváky. , Autor: Josef Janda

Soběslav se v sobotu 26. srpna představila v divizi poprvé doma a porazila lídra z Českého Krumlova 3:0. Hráči si po utkání vychutnali radost s diváky.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Více než tři stovky diváků přilákalo první divizní vystoupení soběslavského Spartaku na domácím hřišti. V sobotu odpoledne se po zodpovědném výkonu zrodilo také první soběslavské vítězství. Debakl v Březové a prohru na penalty v Sedlčanech doplnila výhra 3:0 nad jihočeským sousedem z Českého Krumlova, který do soboty divizi vedl.

Gólový účet otevřel Jiří Šmídmajer deset minut před přestávkou a mohlo dojít i na další trefy. Ve druhé půli zahrozil krumlovský Babka a proti hostům vystoupilo také břevno. Další branky padly až v závěrečných minutách, kdy oba týmy prostřídaly. Velký soběslavský úspěch vyprovodili diváci potleskem. V příštím kole se Spartak utká opět s jihočeským týmem, když zavítá na hřiště Roudného.

FK Spartak Soběslav – TJ Slavoj Český Krumlov 3:0 (1:0), branky: 35. Šmídmajer, 82. Nohava, 85. Dvořák, rozhodčí Košan – Paták, Benedikt, ŽK (1-0): 50. Vaněk, 309 diváků.

Soběslav: Kuník – Suchan, Boháč, Vaněk, Hromada – Podráský, M. Mazouch, Nohava (83. Fischer), Žalda (85. Janoušek), T. Mazouch (90. Maršík) – Šmídmajer (65. Dvořák).

Ve středečním Týdeníku Táborsko promluví soběslavský trenér Radek Hajič nejen o výkonu, ale představí také novou defenzivní posilu v podobě Filipa Vaňka.

Z útočníků Soběslavi se o pocity nejen z vítězné branky podělí Jiří Šmídmajer.

A jak to viděl z branky soběslavský gólman Martin Kuník, který se může pochlubit prvním divizním čistým kontem? To a mnohem více o fotbale ve středečních tištěných novinách.