Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Dopravní podnik chystá dotykové automaty a nové vozy s klimatizací

 Autor: Markéta Snížková

    Autor: Markéta Snížková

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nejen vozový park, ale také automaty na jízdné se v letošním roce budou modernizovat. Přesněji řečeno přibudou nové dotykové automaty, které umožní nakupovat bez mincí. Dopravní podnik také pořídil pět nových vozů s klimatizací.

 

Automaty na jízdné s dotykovým displejem jdou s dobou. Cestující na nich budou moci platit bezkontaktní kartou. „Nové automaty na jízdenky budou sice vizuálně dost podobné těm stávajícím, ale budou mít dotykový displej a dá se na nich platit bezkontaktní kartou i mincemi. Většina lidí bezkontaktní kartu již vlastní a ne každý má hned po ruce drobné,“ uvedl Radek Filip, mluvčí Dopravního podniku České Budějovice.

Dopravní podnik zatím zakoupil tři nové dotykové automaty, které se objeví na vybraných zastávkách v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku. „Automaty budou umístěny na nádraží, na zastávce u IGY a na poliklinice Sever. Jedná se o zastávky, které fungují dost často jako přestupní stanice, bývá tam větší poptávka po jízdném. Nejsme první město, co tento druh automatů bude mít, tento systém funguje například už i v Praze a Brně,“ dodává Radek Filip. Do budoucna je pravděpodobné, že se počet automatů na bezkontaktní platbu zvýší. Nákup jednoho automatu přišel Dopravní podnik zhruba na 300 tisíc korun.

Vozový park však také nezůstane ochuzený, i ten Dopravní podnik rozšíří o dva trolejbusy a tři autobusy během roku. „Všechny nové vozy budou vybaveny klimatizací pro cestující. Trolejbusy budou mít navíc akumulátor, který umožní na omezenou vzdálenost zhruba 10 kilometrů dojezd mimo trolejové vedení. To je pro nás velká výhoda, protože v případě dopravní nehody nebo lokální neprůjezdnosti může trolejbus místo objet bez potíží,“ vysvětluje novoty v MHD Filip.

Jak jsme již v prosinci informovali, v letošním roce bude moct Dopravní podnik ještě využívat kamerový systém od městské policie pro lepší přehled o dopravní situaci ve městě. „Technicky to ještě není zprovozněné, ale formálně je to již dořešeno. Dispečeři budou kamery od městské policie zanedlouho využívat,“ říká Radek Filip.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace