Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Dorostencům vládli sešívaní, domácí tým skončil třetí

MILEVSKO – Seriál halových turnajů pořádaných domácím oddílem FC ZVVZ Milevsko pod záštitou Města Milevska odstartovali v sobotu 17. ledna dorostenci. Z vítězství se radovali fotbalisté českobudějovické Slavie, kteří ve finále porazili Čtyři Dvory 3:0.

 

Největší problémy dělaly celkovému vítězi domácí manšafty. Celek Milevsko II, za který hráli mladší dorostenci FC ZVVZ, byl jediným přemožitelem Slavie v základní skupině. Jinak se ale svěřencům trenéra Rudolfa Milaberského příliš nedařilo a skončili až sedmí.

 

Nejzajímavější bitvu celého turnaje pak nabídlo druhé semifinále, ve kterém vyzvalo pozdějšího vítěze Milevsko I. Domácí poslal do vedení Rostislav Januš, ale Českobudějovičtí záhy otočili skóre na 2:1 ve svůj prospěch a poté z brejků do otevřené obrany zvýšili už na 4:1. Zdálo se, že je o postupujícím do finále rozhodnuto, ale s tím se nesmířili především bratři Janušové. Dvěma góly během 21 sekund nejprve snížil na 3:4 Daniel Januš a poté svým rovněž druhým gólem v utkání vyrovnal na 4:4 mladší z bratrské dvojice Rostislav Januš. O druhém finalistovi tak musely rozhodnout penalty. Za Milevsko se nejprve prosadili Jakub Csanda, Václav Homola i Daniel Januš, ale soupeř byl také neomylný. V rozstřelu se tak pokračovalo. V dalších pokusech už neuspěli Rostislav Januš ani Jiří Alexa, a tak se z postupu do finále nakonec radovali přece jen sešívaní. Ti si pak poradili v městském derby i se Čtyřmi Dvory v poměru 3:0.

 

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Daniel Šťastný z vítězného družstva, brankářem Roman Vosejpka z SK Čtyři Dvory. Korunku pro krále střelců vyhrál pětigólový Daniel Januš (Milevsko I). Zápasy rozhodovali Zdeněk Pávec se svým synem Pavlem.  

 

 

Konečné pořadí

1. Slavia ČB

2. Čtyři Dvory

3. Milevsko I

4. Bechyně

5. Hradiště

6. Větrovy

7. Milevsko II

8. Sezimovo Ústí

 

Další podrobnosti z turnaje či rozhovor s nejlepším střelcem Danielem Janušem (Milevsko I) přineseme ve středečních novinách.

 

Pavel Pubal

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace