Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Dřevosochaři v akci aneb Motorové pily v městském parku ve Vimperku

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

VIMPERK – Ve Vimperku klepe na dveře tradiční a divácky zajímavá akce – osmnáctý ročník setkání dřevosochařů. Letos se na ně může veřejnost přijít podívat opět do městského parku. A nejen to – může se sama naučit, jak vytvořit sochu motorovou pilou a děti se mohou naučit vyrobit dřevěnou loutku.

 

Do Vimperka přijede letos pět dřevosochařů. Pracovat začnou v pondělí 23. července a po několika dnech práce by měli sochy předat městu ve čtvrtek 26. července po obědě. „Výsledná díla budou použita pro dekoraci městského parku, prostoru před vlakovým nádražím a vimperského arboreta lesních dřevin,“ řekla Renata Lešková z odboru školství, kultury a cestovního ruchu vimperské radnice.

 

Dřevosochaři budou pracovat na dřevě, které poskytnou místní městské lesy. Půjde hlavně o javor, dub a topol. A letošním tématem jsou stará šumavská řemesla. „Vzniknou tři postavy na téma stará šumavská řemesla a jedna socha na téma výročí vimperské železnice, která bude umístěna na prostranství před vlakovým nádražím,“ vysvětlila Renata Lešková.

 

Setkání není jen pro dřevosochaře, ale má i zajímavý doprovodný program pro veřejnost. Děti do městského parku za dřevosochaři mohou vyrazit v úterý a ve středu 24. a 25. července vždy od 13:00 a mohou se zapojit do výtvarné dílny, kde je naučí vyrobit dřevěnou loutku.

 

A nejlepším dnem pro návštěvu setkání pak bude středa 25. července, kdy tu po skončení výtvarné dílny od patnácti hodin bude připravena divácky atraktivní rychlořezba motorovou pilou. „V letošním roce pak na tuto městskou akci tematicky ještě naváže řezbářský kurz s Radkem Smejkalem, během kterého desítka přihlášených účastníků v průběhu tří dní od 27. do 29. července vytvoří v městském parku vlastní sochu psa,“ dodala na závěr Renata Lešková.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace