Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Dva vimperské přechody přes frekventované komunikace budou bezpečnější

Pražská ulice.

Pražská ulice.

PRACHATICKO – Dohromady zhruba pět milionů korun investuje vimperská radnice do modernizace a větší bezpečnosti dvou přechodů pro chodce. Jde o přechody v Sušické a na Pražské, které jsou nejfrekventovanějšími ulicemi ve Vimperku a navíc na nich řidiči jezdí rychle.

Jak Sušická, tak Pražská ulice ve Vimperku jsou široké komunikace, na některých úsecích s třemi pruhy, které svádějí k rychlejší jízdě než je na nich povolených maximálně padesát kilometrů za hodinu. U obou přechodů je navíc nedaleko škola a u Sušické navíc ještě největší sídliště ve městě a největší supermarket. A má tu také vyrůst plavecký bazén. Tedy hodně dopravy a hodně chodců na jednom místě.

Bezpečnější přechod na Pražské bude stát město zhruba sedm set tisíc korun a k tomu radnice přidá přes milion korun z dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury. „Dáme tam semafor na zmačknutí. Bude mít čtyři programy podle denní doby a provozu," řekl pro Jižní Čechy Teď starosta Vimperka Pavel Dvořák (JIHOČEŠI 2012) s tím, že když budou chodit děti do školy, bude interval zelené pro chodce nejdelší. O víkendech by pak semafor měl fungovat jen jako blikající oranžové světlo. Především zde však přibude v silnici ostrůvek, který by měl nutit řidiče zpomalit.

Do zvýšení bezpečnosti přechodu u ZŠ Smetanova a TESCa investuje město zhruba tři miliony korun ze svého rozpočtu. I tady se objeví ostrůvek v silnici, který by měl opticky působit na řidiče a nutit je zpomalit. Semafor se tu ale neobjeví, investice však zahrnuje i obnovení a vybudování chodníků na obou stranách Sušické ulice. „Je to tam naprosto nebezpečné a je zázrak, že za tu dobu, co je tam supermarket, se tam nic nestalo," řekl starosta. Přes tři pruhy tu totiž chodci často chodí v místě bez přechodu. Obě místa budou také nově nasvícena.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Plavecký bazén u Sušické ulice už ve Vimperku dávno je. Pisatel ho neviděl? Asi je slepý.

  Vloženo 17.8.2018 13:33:34

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kde přišel autor článku na to, že Tesco je největší supermarket ve Vimperku?

  Vloženo 17.8.2018 13:31:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace