Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Dvacetimilionová rekonstrukce volarského plaveckého bazénu je konečně u cíle

 Autor: Foto Tomáš Přibyl

    Autor: Foto Tomáš Přibyl

VOLARY – Téměř o rok se protáhla rekonstrukce volarského plaveckého bazénu, ale konečně je u konce. V nejbližších týdnech bude bazén napuštěn a otevřít by se měl pro veřejnost s koncem srpna. A to je dobrá zpráva pro plavce v celém okrese, protože prachatický bazén bude zavřený do ledna, a kdyby zůstal zavřený i ten volarský, nebylo by na Prachaticku na podzim a v zimě kde plavat.

 

Že by se měl volarský bazén opět otevřít pro veřejnost na konci srpna, potvrdil pro Jižní Čechy Teď Jan Zámečník, který na volarské radnici vede odbor investic, správy majetku a životního prostředí. Volarská radnice se při rekonstrukci potýkala s problémy s první dodavatelskou firmou a původně měl být bazén zrekonstruován už na konci loňského září.

Město otázku rekonstrukce řešilo řadu let. Z bazénové vany unikala roky voda, ztráty šly ročně do milionů a bazén už nutně potřeboval výměnu technologií. Před třemi lety město připravilo projekt, následně si zajistilo úvěr a vyhlásilo veřejnou soutěž. Tu vyhrála společnost DAMI a rekonstrukci měla provést od března do září v loňském roce. „Zhotovitel však dílo nedokončil, stavba se komplikovala a poté město Volary odstoupilo dne 19. října od smlouvy," vysvětlil Jan Zámečník.

Nové výběrové řízení vyhrála strakonická firma PROTOM, která rekonstruuje i bazén v Prachaticích a letos v dubnu se pustila do zbývající práce a harmonogram dodržuje a na konci srpna má být vše hotovo. Náklady se vyšplhají na necelých dvacet milionů korun. A na co vše opravené se může volarská a plavecká veřejnost v bazénu těšit? „Na čtyři plavecké dráhy, dětský bazén se skluzavkou, whirlpool, nové technologie na úpravu vody, podlahové topení a saunový svět," řekl Jan Zámečník.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace