neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

• Seminář argentinského tanga

neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Dynamo na úvod sezony remizovalo se Žižkovem

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pondělním duelem před kamerami České televize zahájili fotbalisté Českých Budějovic nový ročník Fotbalové národní ligy. Omlazený kádr Jihočechů musel dotahovat náskok pražského Žižkova, který poslal do vedení pohodlnou hlavičkou už v 18. minutě Jan Jelínek – 0:1. Svěřenci trenéra Davida Horejše vyrovnali gólem do šatny, ve 45. minutě potrestal faul hostí z penalty kapitán Jiří Kladrubský a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce byli domácí aktivnější a hnali se za výsledkovým obratem, ale v největších šancích selhaly dvě předsezonní posily – útočník z Konga Elvis Mashike Sukisa, který na jaře pálil ostrými v třetiligovém Vltavíně, a navrátilec z Táborska Petr Javorek. Nakonec mohli být Jihočeši rádi i za bod, protože v posledních minutách zapomněli bránit a gólmanu Křížkovi dvakrát pomohla tyč. Branková konstrukce se zatřásla po pokusech střídajících Vojtěcha Engelmanna a Chorvata Petara Musy, který na Žižkově hostuje ze Slavie.

SK Dynamo ČB – FK Viktoria Žižkov 1:1 (1:1). Branky: 45. Kladrubský (pen.) – 18. Jelínek. Rozhodčí: Královec – Kožár, Šimáček. Přihlíželo pouze 943 diváků.

Další zápas čeká Jihočechy v neděli 6. srpna na půdě Vlašimi, která v úvodním kole FNL porazila Sokolov 2:1. Branky stříleli Fotr a Wiesner.