Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Elektrárna Temelín vybírala stážistky podle fotek v plavkách. Soutěž po kritice zrušila

Soutěžní fotka jedné z maturantek. , Autor: Facebook Infocentra JE Temelín

Soutěžní fotka jedné z maturantek.     Autor: Facebook Infocentra JE Temelín

AKTUALIZOVÁNO - 22.6.2017 10:52

JIŽNÍ ČECHY – Soutěž Jaderné elektrárny Temelín o nejhezčí maturantku vyvolala poprask. Společnost umístila na facebookový profil infocentra fotografie účastnic celorepublikové soutěže Miss maturantka v plavkách. Infocentrum překvapilo informací, že podle hlasování lidí na Facebooku následně vybere vítěznou maturantku pro dvoutýdenní stáž v elektrárně. Podle zaměření vítězky by jí elektrárna nabídla stáž v personalistice, PR, v ekonomice nebo i v technickém oboru.

Jenže kvůli fotkám spoře oděných maturantek se na temelínskou elektrárnu snesla vlna kritiky. Zazněly názory, že je nepřípustné přidělovat studentkám stáž podle toho, jak dobře vypadají v plavkách. Natož když jde o státní firmu. Například odbornice na práva žen Petra Havlíková se nechala v médiích slyšet s velmi kritickým hlasem: „V roce 2017 mi připadá neuvěřitelné, pokud člověk získá odbornou výhodu za to, že dobře vypadá, a navíc jeho vzhled musí být posvěcen názory ostatních. Situace je o to horší, že se jedná o opravdu mladé ženy, ještě na střední škole.“ Navrhla, aby elektrárna soutěž zrušila.

Státní firma na negativní hlasy opravdu zareagovala zrušením soutěže. Ve středu 21. června infocentrum elektrárny oznámilo, že se rozhodlo na facebookovém profil ukončit hlasování a nevyhlašovat takzvanou Miss energie 2017. „Vítězi soutěže se stávají všichni zájemci o jadernou energetiku a technické obory obecně. Všechny finalistky Miss maturantka dostávají možnost stáže v oboru, který budou po zkoušce dospělosti dál studovat a v případě, že půjde o technické obory, bude s nimi společnost ČEZ dál ráda spolupracovat. Nabídka spolupráce, práce, či například návštěv a besed ale platí i pro všechny další zájemce,“ uvedlo infocentrum.

Dodalo, že nikdo se nechtěl soutěží kohokoliv dotknout. „Smyslem zapojení do soutěže byla podpora technického vzdělávání. Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se,“ doplnilo infocentrum.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jirka 

  Reagovat

   

  Je pravdou, že je lepší se koukat na hezkou, štíhlou, vyvinutou, i když hloupou, než na tlustou, ošklivou a k tomu chytřejší než je šéf.

  Vloženo 22.6.2017 15:54:26

  • Mojmír 

   Reagovat

    

   Tak to si rozhodně pleteš atomovou elektrárnu s "bordelem". O podporu technického vzdělávání zde asi také ale moc nešlo.

   Vloženo 6.7.2017 17:46:46

 • Machy 

  Reagovat

   

  Zato v minulé mojí práci estetická komise nejspíš stávkovala :-))).

  Vloženo 22.6.2017 14:44:15

 • Evka 

  Reagovat

   

  Ne, je to skutečná prča, že se najdou blbky, které to podstoupí a přihlásí se tam.

  Vloženo 22.6.2017 14:39:13

 • Milda 

  Reagovat

   

  Tak to je skutečně hnus!!

  Vloženo 22.6.2017 12:10:21

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace