Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Elektronické zápisy do mateřinek se v Budějovicích osvědčily. Letos začnou v dubnu

Ilustrační foto.  , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Už několik let připravuje město České Budějovice elektronické zápisy dětí do mateřských i základních škol a jak praxe ukazuje, rodičům tento způsob vyhovuje. Letošní vyhlášení zápisu do mateřských škol bude 27. března na webu města a obvyklým způsobem jej zveřejní i škola. Žádost bude k dispozici na webovém portálu www.zapismscb.c-budejovice.cz od 3. do 30. dubna.

 

„Pro její vyplnění mohou rodiče využít číslo pojištěnce-dítěte, které je uvedeno na průkazu zdravotního pojištění, popřípadě vytvořit vlastní 10 místný číselný kód, který zajistí anonymitu dítěte," popisuje postup náměstek primátora Viktor Vojtko.

Žádosti jsou jednotné a po jejich vyplnění si je rodiče vytisknou a od 2. do 3. května ji odevzdají v příslušné mateřské škole. Stále ale zůstává ve hře i možnost fyzického vyzvednutí žádosti ve školce, a to dne 25. dubna. Rodiče mohou žádost elektronicky vyplnit a vytisknout také přímo na odboru školství českobudějovického magistrátu, kde je vždy v pracovní době zřízeno samostatné kontaktní centrum.

Přijímací řízení je i nadále rozhodováním dle správního řádu. „Správní řízení vedou jednotlivé ředitelky samostatně, proto v případě podávání více žádostí je nutné doručit osobně úplnou žádost na každou z žádaných školek. I v tomto případě se vyplňuje žádost jen jednou, pořídí se pouze počet potřebných výtisků," vysvětluje náměstek Viktor Vojtko s tím, že elektronický systém po zaevidování žádosti na příslušné škole vygeneruje na základě předem stanovených kritérií bodové hodnocení dítěte. To je pro rozhodování ředitelky závazné.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace