Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Exhibice na podporu Žákovské ligy již dnes

STRAKONICE – Dnešek (čtvrtek 19. prosince) přinese výjimečnou událost. Basketbalisté BKS Magpies Strakonice sehrají ve STARZ hale exhibiční utkání s komentátory České televize. Za ně by měli nastoupit Jakub Bažant, Tomáš Budka, Jiří Zíta, David Randuška, Jiří Kalemba, Martin Hoffmann, Jan Smetana, Tomáš Motl a Jiří Závozda. Hlavním hostem večera bude basketbalová hvězda Hana Horáková. Začátek utkání je v 19 hodin, o hodinu dříve odstartuje beseda s autogramiádou.

Vstupné činí symbolických dvacet korun a výtěžek poputuje na nultý ročník Žákovské ligy v basketbale. Jedná se o soutěž pro žáky druhých až pátých tříd základních škol ve Strakonicích, která se rozjede začátkem ledna. Mediálním partnerem tohoto velmi zajímavého projektu se stal Týdeník Strakonicko.

Vstupenky budou slosovatelné. A co se dá vyhrát? Například klubová trička BKS Magpies Strakonice nebo lístky na březnovou All Stars Game, která se odehraje v pardubické ČEZ aréně. Pořadatelé připravili ale i další ceny. Je rozhodně se na co těšit.

Hana Horáková (Machová) – bývalá reprezentantka ČR

Po gymnáziu vystudovala fakultu sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Na pedagogické fakultě současně absolvovala magisterské studium učitelství tělesné výchovy a speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii a surdopedii. Českou republiku reprezentovala na postu rozehrávačky a křídla od roku 1999, předtím v mládežnických kategoriích. Spoluhráčky jí přezdívají "Machule". Mezi její největší úspěchy patří 1. místo ME 2005, 1. místo Euroliga 2006, 2. místo MS 2010 a nejužitečnější hráčka šampionátu. V roce 2009 se provdala a změnila příjmení z Machová na Horáková.

Komentátoři a hráči ČT:

Jiří Zíta (44 let)

V ČT specializace motorsport, občas alternuje u basketu, který hraje od roku 1978. Je odchovancem Tesly Pardubice, ale hrál i za další kluby: RH Pardubice, Dopravní podniky Praha a současný Slavoj Praha. Od roku 1987 do 2008 působil také jako basketbalový rozhodčí - posledních pět let v I. lize

David Randuška (21 let)

Studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově. V České televizi je od OH 2008 v Pekingu. Hrál závodně volejbal, kromě pražských týmů například i v Plzni nebo v Benátkách nad Jizerou. Díky práci v redakci sportu, která zpočátku zahrnovala různé archivování nebo skriptování basketbalových zápasů, se jeho vztah ke sportu pod vysokými koši prohluboval. Občas chodí trénovat s basketbalisty druhé třídy v Praze na Zbraslavi.

Tomáš Budka (30 let)

S basketem začínal v Jiskře Domažlice a po studijním a pracovním přestupu do Prahy pokračuje v "kariéře" v týmu BK Slavoj Praha. V redakci sportu České televize se nejvíc věnuje basketbalu a tenisu. Podílel se na vysílání z Mistrovství světa basketbalistek 2010 v ČR a také na třech finále Davisova poháru s českou účastí (2009, 2012 a 2013). Na všechny tyto akce moc rád vzpomíná a považuje je za vrcholy své pracovní kariéry.

Jiří Kalemba (29 let)

Jeho cesta k basketbalu se pravděpodobně nijak výrazně nelišila od cesty většiny vrstevníků – začala záběry Michaela Jordana v roce 1993. Dva roky nato začal s basketbalem v BK Kladno, kterému byl až na dvě sezóny hostování v Kralupech věrný celý „basketbalový život“. Po přesunu do mužského týmu zároveň započal vysokoškolská studia a snahu o budování profesionální novinářské dráhy. Basketbal aktivní vystřídal basketbal (i další sporty) pasivní. Mluvil k zápasům Mattoni NBL, Eurocupu, Euroligy a mistrovství Evropy i světa. Zkusil i tvorbu dokumentů jako režisér a za ty s názvem T...jako Tým či Basket za zdmi Alcatrazu získal ocenění na festivalu sportovních filmů Sportfilm Liberec. Na kariéru hráče opět navázal před nějakými dvěma lety, kdy zkusil druhou pražskou třídu za SK Hradčany, za které to koulí doteď.

Martin Hoffmann (25 let)

Studuje Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v oboru žurnalistika. Redaktorem sportovní redakce ČT je od roku 2007, zaměření na basketbal, další míčové sporty a pozemní hokej. Nejvíce se podílí jako reportér na zpravodajství Branky-body-vteřiny a na pořadech BasketManie, Time out a Hokej na zemi, pamatuje si dodnes svou první reportáž - stavbu basketbalové palubovky v hokejové aréně v Pardubicích před začátkem ULEB Cupu v roce 2007. Aktivně hraje pozemní hokej za SK Slavia Praha, je několikanásobným mistrem ČR, členem širšího reprezentačního výběru ČR (10 x za národní tým), třikrát hrál na mistrovství Evropy v pozemním hokeji U18, U21. Basketbal hraje okrajově, ale s chutí a nadšením. Největším basketbalovým zážitkem pro něj byly ME mužů ve Slovinsku 2013, MS žen v roce 2010.

Jan Smetana (31 let)

Čistokrevný Pražák z Letné. Prvním sportem, se kterým začínal už v šesti letech byl tenis. Časem ale začal chodit do Korunovační na Spartu na ligový basketbal a nechával se fotit se svým idolem Jiřím Welschem, kterého o mnoho let později komentoval, zpovídal a zval do studia. Jako hráč to sám dotáhl do dorostenecké extraligy, ale už ve dvanácti zjistil, že by ho bavilo k basketbalu taky cosi říkat... Pracovat v České televizi začal o sedm let později jako externista od píky tedy už ve svých devatenácti letech. A o pět let později poprvé komentoval přípravný zápas basketbalistek ČR – Belgie! Postupem času začal pravidelně komentovat Euroligu, mistrovství světa a Evropy a zápasy našich nejvyšších soutěží. V roce 2012 uspěl v konkurzu na moderátora Branek-bodů-vteřin a už 6 let se stará o náplň oblíbené BasketManie.

Jakub Bažant (55 let)

Do Československé televize nastoupil v roce 1982, hned po studiu na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy. Podílel se na vysílání 10 olympijských a 9 paralympijských her. Kromě basketbalu komentoval volejbal, sportovní gymnastiku, tenis, sjezdové lyžování. S basketbalem začínal až v 16ti letech, poté co v 9. třídě základní školy vyrostl za rok o 15 centimetrů, dodnes hraje za týmy Sokol Michle, veterány + 55 Sodoma tým a od podzimu 2013 i za tým Magpies Strakonice. Basketbal se mu stal celoživotním koníčkem, pro jeho podporu u nás vymyslel pořad BasketManie.

Tomáš Motl (49 let)

Rodák z Olomouce vystudoval Fakultu žurnalistiky UK a pak začal pracovat v časopisu Melodie. V začátku devadesátých let byl u zrodu časopisu Reflex a poté se dostal ke spolupráci s Fero Feničem ve Febiu, kde deset let dělal šéfdramaturg cyklů GEN, GENUS, OKO, Cestománie, Nová Cestománie atd. Od roku 2008 prošel televizemi Nova a Z1 a nyní působí jako výkonný ředitel ČT Art. Basketbalu se věnuje od svých studií, závodně ho hrál v různých pražských soutěžích.

Jiří Závozda (55 let)

Člen Rady České televize a pedagog Metropolitní Univerzity Praha má za sebou dlouhé a úspěšné působení ve světě médií. Začal sice studovat Fakultu tělesné výchovy, ale nakonec graduoval na Univerzitě Karlově a studia žurnalistiky zakončil rigorózní zkouškou. Po listopadu 1989 přešel do Lidových novin, kde vedl domácí rubriku. Přes editorské funkce v Reader ́s Digest Výběr a MF Dnes se dostal do Prima TV, kde pracoval jako ředitel zpravodajství a šéfredaktor. Basketbal je jeho nejoblíbenějším sportem, před mnoha lety s týmem Bohemians Praha dokonce bojoval o postup do nejvyšší soutěže.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace