Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Festival Strakonice nejen sobě inspiruje i jiná města

STRAKONICE – V neděli 13. září skončil ve Strakonicích čtyřdenní kulturní maraton nultého ročníku festivalu Strakonice nejen sobě. Bez nároku na honorář vystoupilo přes pět set účinkujících na jednadvaceti scénách. Navštívilo je čtyři a půl tisíce diváků. To není číslo návštěvnosti festivalu, ale součet diváků na jednotlivých scénách, z nichž někteří zhlédli během festivalu několik pořadů. Přes počáteční negativismus některých jednotlivců i organizací se podařilo většinu z nich přesvědčit o tom, že dobré věci se má pomoci.

 

Strakonice tak pomohly nejen sobě. Inspiraci zde načerpali také organizátoři kulturních akcí z jiných měst. Festival volně pokračuje díky výstavám, které se během něj zahájily. Například v sále U Kata, kavárně Kafíčko a v čajovně Pod Stolem. Fotografickou výstavu Ohlédnutí za festivalem připravuje Šmidingerova knihovna. Více o festivalu si přečtou čtenáři Týdeníku Strakonicko. Zde si můžete prohlédnout bohatou fotogalerii z atmosféry prvního pokusu o to, aby Strakoňáci pobavili sami sebe. 

Pavla Maradová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace