Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Festival světla nakonec čtvrtmilionovou dotaci od Českých Budějovic získal

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovičtí radní na svém posledním zasedání znovu projednali návrh na poskytnutí neinvestiční dotace společnosti Borovka Event, která chce ve městě pořádat Festival světla. Kulturní komise už v únoru této akci přidělila 94 bodů a měla získat grant 250 tisíc korun. Rada města však návrh upravila a před zastupitelstvo šla s tím, že Festival světla nedostane nic. To se mnohým zastupitelům nelíbilo a označili takové jednání jako skandální. Nakonec dali radě za úkol, aby našla jinou možnost, jak peníze pro tuto akci vyčlenit.

 Radní nakonec 250 tisíc našli. „Půjde o neinvestiční dotaci mimo dotační program města. Vzhledem k výšce částky ale budou znovu rozhodovat zastupitelé,“ zmínil primátor Jiří Svoboda (ANO). Ti dostali záležitost na stůl v pondělí 20. března. Rudolf Vodička (KDU-ČSL) zastupitele informoval, že finanční výbor doporučil dotaci poskytnut. Jako jediný se pak do diskuze přihlásil Ivo Moravec (HOPB). „Dojde také ke změně termínů akce, aby nebyl stejný jako Budějovický western?“ ptal se zastupitel. Jiří Filip (KDU-ČSL) odpověděl, že s pořadateli obou akcí o termínech jedná odbor kultury a k dohodě určitě dojde. Pro schválení dotace pak hlasovalo 27 zastupitelů.

 Z návrhu kulturní komise rada města v únoru odebrala také žádost Tanečního centra Move 21, které mělo získat 40 tisíc korun na reprezentaci města. Následoval podobný scénář a také tanečníkům rada v březnu grant schválila.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace